Estetik ve güzellik algısı gün geçtikçe farklı etkenlerden ötürü değişim gösteriyor. Çok daha genç ve güzel bir görünüme erişmek isteyenler için birbirinden farklı uygulamalar da ortaya çıkmaya devam ediyor.Gençleşme konusunda en yeni tedavilerden biri olan Alloblast uygulaması, özellikle de estetik konusunda tercihi doğal gençleşmek olan kişiler için gelecek vaat etmeyi başaran bir yenilik olarak ön plana çıkıyor.

Bilim dünyası özellikle de son dönemlerde kişilerin doğal hallerini koruyarak ciltlerini gençleştirme konusunun üzerinde çok fazla duruyorlar. Covid-19 aşılarının ortaya çıkması ile beraber biyoteknoloji çağının içerisine girilmiş olan günümüzde bir yandan da yeni anti aging teknolojisi de gelişmeye başladı. Alloblast uygulaması da Sağlık Bakanlığı ve FDA onayına sahip, yeni doğan fibroblastları ile gençleşme teknolojisidir. Konu ile alakalı yapılan çalışmalar ile de görüldüğü üzere bu uygulama ilerleyen zamanlarda estetik dünyasında çok fazla tercih edilmeye devam edeceğe benziyor.

Alloblast Uygulaması Nedir? 

Yeni doğmuş olan bebeklerin sünnet derilerinden alınmış olan fibroblastların kullanıldığı Alloblast uygulaması, doğru şekilde yapıldığı takdirde ortaya başarılı sonuçların çıkmasını sağlamaktadır. Bebeklerin ailelerinin onaylarının alınması ile elde edilen dokudan özel teknikler kullanılarak ileri teknoloji GMP laboratuarında %100 fibroblast hücrelerinin üretimi sağlanır. Elde edilmiş olan bu genç hücreler ise mezoterapi tekniği kullanılarak cildin içerisinin yanı sıra göz altı, boyun, yüz ve dekolte gibi bölgelerin yanı sıra ellerin üzerine uygulanır. Bunlarla birlikte lekeli olan ciltlerde ve yara izleri için de uygulanabildiği bilinmektedir.

Belirli donör kriterlerine sahip olan bebeklerde belirlenmiş evreye kadar alınacak olan alloblastlar herhangi bir yan etki oluşturmaz. Tam olarak kimlik kazanmadıkları için herkeste rahatlıkla kullanabilirler. Cilde yapılmakta olan Alloblast uygulaması için Türkiye’de bulunan GMP laboratuarında ürünler çok dazla sayıda teste tabi tutularak uygunluk verilmektedir. Bu da cilde uygulanacak bu ürünlerin güvenliğini en üst düzeye çıkartmaktadır.

Alloblast Uygulaması İçin Doku Uyumu Gerekir Mi? 

Yeni doğan bebeklerin sünnet derisinden elde edilmiş olan fibroblastlar, erken safhada daha kimlik kazanmamış genç ve sağlıklı hücreler olmasından dolayı, Alloblast uygulaması için doku uyumu gibi bir durum söz konusu değildir. Bununla beraber alınan hücreler için yetkilendirilmiş olan özel kök hücre laboratuarları bazı testler yapmaktadır. Böylelikle alınmış olan materyalin ve yapılacak işlemin güvenliği de doğrulanmaktadır.

Gerçekleştirilecek olan Alloblast uygulaması için belirli kriterleri sağlamış olan yeni doğan bebeklerin ailelerinden onay alınması şartı ile deri numunesi alınır. Türkiye’de Sağlık Bakanlığı, dünyada ise FDA ve Avrupa İlaç Ajansı tarafından izin verilmiş olan bu uygulamada yetki verilmiş olan GMP laboratuarı bu işlemi yapmaktadır.

Alloblast Uygulamasının Ciltteki İyileştirici Etkileri 

Dış etkenlere ve metabolik etkilere karşı dirençli, sağlıklı görünümlü bir cilde sahip olmak isteyenler için Alloblast uygulaması oldukça başarılı sonuçların ortaya çıkmasını sağlar. Uygulama için kullanılan hücreler, elastin ve kolajen gibi cildin gençliğini sağlamakta olan yapı taşlarını 40’lı yaşlardaki kişinin kendine ait fibroblastlarına oranla yaklaşık 4 kat daha fazla üretmektedir. Uygulamanın yapılmasından sonra kişinin cildinde çok sayıda Alloblast hücresi canlanma ve yenileme sağlamaya başlamaktadır.

Bu uygulamanın önemli özelliklerinden biri ise kişinin yüzündeki doğal ifadeyi hiçbir şekilde bozmadan yaşlanma sürecini yavaşlatması, cildi tamamen doğal yollarla gençleştirmesi ve ciltte bulunan hasarları iyileştirerek uzun süre etkili yaşlanma karşıtı bir tedavi olmasıdır. Alloblast uygulaması ile ortaya çıkacak olan sonuçlar çok daha gerçekçi bir değerlendirme ile kendini göstermeyi başaracaktır.