Vücutta belirli bölgelerde biriken yağların azaltılması için uygulanan yöntemlere bölgesel zayıflama denilmektedir. Herkesin vücut yapısı farklıdır, genetik ve çevresel faktörler vücut yapısında değişikliklere zaman zaman deformasyonlara yol açmaktadır. Yaşam tarzımız, yediklerimiz içtiklerimiz, çalışma şeklimiz de bölgesel yağlanmaya sebep olan etkenlerdir. Vücutta belirli bölgelerde biriken yağların, spor ve diyetle vücuttan atılamaması sebebiyle bölgesel olarak incelme sağlayan bu yöntemlerle fit bir vücuda sahip olabilirsiniz. Bölgesel zayıflama için kullanılan birçok medikal estetik yöntemi bulunmaktadır. Bölgesel zayıflama sağlayan uygulamaları inceleyecek olursak;       

Eximia HR 77 Bölgesel İncelme Yöntemi

Eximia Hr 77, birçok farklı cihazın yaptığı uygulamayı tek bir cihazda toplayan bir teknolojidir. Uygulama yapılırken mikrodermoabrasyon sistemiyle cilt ölü hücrelerden arındırılmakta ve cildin oksijen alması sağlanmaktadır. Sonraki aşamada Laserporasyon (iğnesiz mezoterapi) yöntemi ile yağ hücreleri dışarı atılmaktadır. Uygulama lenf akışının hızlanmasını sağlamakta ve aynı zamanda selülit ve çatlaklarda azalma sağlamaktadır. Eximia Hr 77’nin en önemli özelliği ise 7 günde %40 oranında yağ azalmasını sağlamaktadır.

Soğuk Lipoliz İle Bölgesel Zayıflama

Vücutta çeşitli bölgelerde biriken yağların kalıcı olarak azaltılmasını sağlayan bir yöntemdir. Soğuk lipoliz ile cilt altında bulunan yağ dokuları, çevre dokulara zarar vermeden belirli bir dereceye kadar soğutulmasıyla uygulanmaktadır. Yağ hücreleri soğuk ile temas ettiğinde yağ dokularında hücre ölümü   gerçekleşerek küçülme meydana gelmektedir. Soğuk lipoliz ile ölen yağ hücreleri vücuttan doğal yolla atılmaktadır. Uygulama yapılan bölgede yaklaşık %30-40 oranında incelme gözlenmektedir.

VelaShape 3

Vela shape 3, vücudundaki fazlalıklardan memnun olmayan kadınların, problemli olan bölgeleri cerrahi müdahaleye gerek kalmadan etkili, pratik ve kısa sürede tedavi eden etkili bir yöntemdir. Bu uygulama ile yağ dokusunun hacmi azaltılmakta ve bölgesel zayıflama sağlanmaktadır. Bunun yanı sıra incelme, selülit problemleri, çatlak görünümü gibi sorunlarda da etkili bir yöntemdir.

Uygulama esnasında vakum teknolojisiyle hedef doku arttırılmakta, kızıl ötesi ışınlarla bölge ısıtılmaktadır. Bi-polar radyo frekans ile ısı eşit olarak güvenli bir şekilde cilde iletilmektedir. Bu ısı yağ hücrelerini eritmekte ve selülit görünümünü de hafifletmektedir. Ciltte kolajen ve elastin hücreleri uyarıldığı için cilt sıkılaşarak, incelme sağlanmaktadır. Vela shape 3 tüm vücut için uygulanabilmekte olup, son seanstan sonra 10 gün içinde beklenen sonuçlar gözlenmektedir. Uygulama yapılacak bölgeye ve kişiye göre değişen seanslarda tedavi uygulanmaktadır.

Vshape ile Bölgesel İncelme

Vshape, vücuttaki bölgesel fazlalıklar ve selülit tedavisi için uygulanan en etkili yöntemlerden biridir. Soğuk ultrason ve radyo frekans teknolojilerini bir arada sunan Vshape, yağ hücrelerini diğer hücrelere zarar vermeden ses dalgalarıyla incelten ve çözen bir sistemdir. Çözülen yağ hücreleri ve serbest yağ asitlerine dönüşerek doğal yollarla vücuttan atılmaktadır. Aynı zamanda uygulama esnasında Unipolar radyo frekans ile cilt sıkılaşmakta ve yapısı düzelmektedir. Vshape ile uygulama esnasında kolajen doku güçlenmekte ciltte toparlanma sıkılaşma gözlenmektedir. Acı ve ağrı hissedilmeyen bu uygulama yaklaşık 10 gün aralıklarla toplamda 5 seans uygulanabilmektedir.

Mezoterapi İle Bölgesel Zayıflama

Mezoterapi, cildin ihtiyacına yönelik hazırlanan vitamin ve maddelerin, iğneler yardımıyla enjekte edilmesiyle vücutta bölgesel incelme sağlayan ve selülitleri büyük ölçüde azaltan bir yöntemdir. Mezoterapi deriye 1-2 cm aralıklarla yüzeysel olarak enjeksiyon ile gerçekleştirilmektedir. Seans süreleri 5-10 dakika sürmekte olup, yaklaşık 8-10 seansta 4-5 cm kadar incelme gözlenmektedir. Selülit tedavisinde ise %90 oranında iyileşme gözlenmektedir.

Karboksiterapi İle Bölgesel İncelme

Karbondioksit gazı deri altına enjekte edilerek, bölgede dolaşımı ve metabolizmayı hızlandırmaktadır. Bu sayede uygulama yapılan bölgede incelme sağlanmaktadır. Cerrahi olmayan bu yöntem ile bölgesel incelme sağlanmakta ve selülitler tedavi edilmektedir. Uygulamada karbondioksit gazı cilt altına enjekte edilir, gaz dokular tarafından emilir ve böylelikle kan artışı hızlanmakta, Ph dengesi sağlanmakta, kas sertliği sağlanmakta ve yağ eritici etki ortaya çıkmaktadır. Bölgesel fazlalık olan bölgelere uygulanmakta ve incelme sağlanmaktadır.

Bölgesel incelme ve zayıflama sağlayan birçok teknoloji bulunmaktadır. Bu uygulamalardan diğerleri ise Awt, Caci Qentum, Eximia, Kavitasyon, G5, LPG, Thermilift, Lenf Drenaj ve Biorezonans’dır.