Kadınlarda sıklıkla rastlanan, kilo alıp vermeye bağlı ya da hamilelik ile ortaya çıkan deri lezyonlarına deri çatlakları denilmektedir. Deri çatlakları dermis adı verilen derinin orta tabakasında yırtılma olmasıyla oluşmaktadır. Deri çatlakları hayati risk taşımamakta ve vücut fonksiyonlarını etkilememektedir. Ancak tüm kadınlar tarafında büyük bir kozmetik problem olarak kabul edilmektedir.

Deri çatlakları, ergenlik döneminde, hamilelikte, hormon tedavi görenlerde, bazı ilaçların yan etki göstermesiyle oluşmakta ve vücudun tüm bölgelerinde görülmektedir. En sık rastlanan bölgeler ise yağ fazlalılığın olduğu yerlerdir. Yaygın olarak karın, göğüs, üst kollar, kalça ve baldırlarda sıklıkla gözlenmektedir.

Çatlaklar Nasıl Tedavi Edilmektedir?

FDA onaylı Icon Lazer ile çatlaklar tedavi edilebilmektedir. Ayrıca Icon Lazer, leke tedavisi, akne izleri, kırışıklık tedavisi, cilt gençleştirme gibi estetik platformda kapsamlı tedaviler sunmaktadır.

Icon Lazer Yöntemi Nedir?

Icon Lazer, cildin alt ve üst tabakasında ısı hasarı oluşturmaktadır. Isı sebebiyle ciltte bir yan etki ve hasar oluşmamaktadır ve cilt yüzeyindeki çizgiler onarılırken cilt altındaki hasarlarda tedavi edilmektedir. Böylelikle cilt çatlakları onarılarak çatlak görüntüsü en aza indirilmektedir. Cildin alt ve üst tabakasına etki eden bu yöntem sayesinde içten dışa yenilenme sağlanmaktadır.

Icon lazer Kaç Seans Uygulanmaktadır?

Icon lazer, cilt yapısına ve tedavi edilecek bölgenin durumuna göre 3-6 seans sürmektedir. Uygulama esnasında acı ve ağrı hissi oluşmaması için bölgeye 30-45 dakika önceden anestezik krem sürülebilir.

Icon Lazer İle Tedavi Sonuçları Ne Zaman Alınmaktadır?

Uygulama sonrasında cilt kendini onarmaya başlamaktadır, böylelikle ilk sonuçlar hemen gözlenmektedir. İlk seans sonrasında ciltte parlaklık ve canlılık gözlenmektedir, hastalar ve çevresindekiler bu canlılığı hemen fark etmektedirler. En etkili sonuçlar ise, 3. Seans sonrasında belirgin olarak ortaya çıkmaktadır. Ancak beklenen ve istenilen sonuçlar birkaç ayda gün yüzüne çıkmaktadır.