Yaş ilerledikçe, vücudumuzda sinyaller vermeye başlamaktadır. Bazen aynaya baktığımızda yaşlandığımızın farkına varırız! Yaşın ilerlemesiyle çene küçülmekte ve neredeyse geri çekilmektedir. Bu durum yapısal olarak da küçük ve geride olabilmektedir. İki durumda da çene dolgusuyla belirgin bir çeneye sahip olabilirsiniz!

Güzel ve Genç yüz  “V” şeklindedir. Yüz hatlarına bu görünümü vermek için Çene ucu ve JAWLINE denilen Çene Hattı en önemli bölgedir. Çene ucu, burun kadar yüzde uyum sağlayan bölgedir, bu sebeple burun ve çene uyumlu olmalı ve estetik bir görüntü vermelidir. Çene geride olduğunda burun daha büyük gözükürken, küçük çene yandan görüntünün olumsuz etkilenmesine sebep olmaktadır. Her durumda da çene dolgusu ile uyumlu bir çene yapısı elde edilebilmektedir. Çene dolgusu hyalüronik asit dediğimiz etken madde ile uygulanmaktır. Çene dolgusu ile geride olan çenenin daha önde görünmesi ya da çene ucunun daha belirgin olması sağlanmaktadır.

Çene dolgusu 18-24 ay arasında süreyle kalıcılık sağlamaktadır. Acısız ve ağrısız uygulanan bu yöntem yaklaşık 15 dakika sürmektedir. Günlük yaşam etkilenmeden uygulanan çene dolgusuyla daha güzel ve estetik bir görüntüye sahip olabilirsiniz.