Amacınız sivilceyi hafifletmek, kırışıklıkları düzeltmek, cilt dokusunu iyileştirmek, yaşlılık lekelerini ortadan kaldırmak ve güneşin oluşturduğu hasarları azaltmaksa, kimyasal peeling tam size göre!

 

Cildin dokusunu güçlendiren ve pürüzsüzleştiren kimyasal peeling, yüzdeki lekeler, kırışıklıklar ve düzensiz cilt pigmentasyonu için etkili bir tedavi yöntemidir. Uygulama ile ölü cilt katmanları temizlenmekte ve dokusu, tonu ve rengi iyileştirilmiş yeni bir cilt katmanının ortaya çıkmasını sağlamaktadır. İşlem yapılırken bir asit çözeltisi kullanılmaktadır, bu çözeltiler ise Alfa hidroksi asitler ve trikloroasetik asit ve fenoldur. Cildin dış katmanları silinirken, cilt kusurları azalır ve kötü görüntü ortadan kalkar, cilt katmanları yavaş yavaş parçalanır ve yeni bir cilt ortaya çıkar. Kimyasal Peeling cilt soyma işleminin yanı sıra, yüz gençleştirme, cilt gençleştirme, çatlak azaltma ve siyah nokta tedavileri içinde kullanılmaktadır.

 

Kimyasal peeling işleminden sonraki iyileşme süresi, uygulanan işlemin türüne bağlıdır. Her peeling farklı etki bırakmakta ve her cilt farklı etkilenmektedir. Bu sebeple hem cilt hem de uygulama yapılacak peeling derecesi iyileşme süresini belirlemektedir. Kimyasal peeling çeşitlerine baktığımızda;

 

Hafif kimyasal peeling: Bu hafif peeling ile neredeyse iyileşme süresine gerek duyulmamaktadır. Cilt soyulduktan sonra hafifçe tahriş olsa da, hastalar tedaviden hemen sonra günlük aktivitelerine dönebilmektedirler.

Orta kimyasal kabukları: Yeni cilt tabakası tedaviden üç ila yedi gün sonra ortaya çıkmaktadır. Tedaviden yaklaşık iki hafta sonra cilt tamamen iyileşmektedir.

Derin kimyasal peeling: Yeni cilt tabakası tedaviden yedi ila on gün sonra ortaya çıkmaya başlamaktadır.

Kimyasal peeling uygulaması acı ve ağrı hissi olmadan konforlu bir şekilde yapılan bir uygulamadır. Derin ve orta dereceli peeling uygulamaları yok denecek kadar az duyarlılık hissine sebep olmakta ve işlem sonrasında nadir de olsa ağrı görülebilmektedir. Doktorunuzun reçete edeceği hafif bir ağrı kesici ile kısa sürede günlük yaşantınıza dönmeniz mümkündür! Böylelikle günlük yaşantınızı sekteye uğratmadan kısa sürece yeni bir cilde sahip olabilirsiniz!