Klasik Bakım ve Tekolojik Bakımlar,

Cildimiz her geçen gün hava kirliliği, kötü beslenme, sigara içmek ve çevresel faktörlerden dolayı yıpranmaktadır. Cilde zarar veren bu etkiler kolajen ve elastin liflerinin parçalanmasına ve hyalüronik asit miktarının azalmasına sebep olmaktadır. Bu etkilerin oluşmasını engellemek ya da ortadan kaldırmak için cilde ihtiyacı olan bakım uygulanmak zorundadır. Sağlıklı, parlak ve canlı bir cilde sahip olmak için düzenli olarak cilt bakımının yapılması gerekmektedir.

Cilt Bakımı Neden Yapılmalıdır?

Cilt bakımına 20’li yaşlardan itibaren başlanması gerekmektedir. Düzenli olarak yapılan cilt bakımı ile yaşlanma belirtilerini önlemek ve sağlıklı bir cilde sahip olmak mümkündür. Düzenli cilt bakımı, leke, kırışıklık, sarkma, mat görüntü gibi olumsuz etkileri en aza indirmek için yapılmalıdır. Güneş ışınları, çevre kirliliği gibi etkilerden cildimizi korumanın etkili yolu düzenli cilt bakımıdır.

Cilt Tipleri Nelerdir?

Nemli, pürüzsüz dokuya sahip olan normal ciltler, şeffaf ve lekesiz, gözenekleri kapalı görünmektedir. Cilt doğal yapısını ve güzelliğini hafif bir bakımla korumaktadır. Burun, çene ve alın bölgesi yağlı olan ciltlere karma cilt denilmektedir. Ciltte T şeklinde yağlanma gözlenmekte ve yağlanmanın fazla olduğu bölgelerde siyah noktalar oluşmaktadır. Görünümü donuk ve mat olan kuru ciltlerde ise kapalı gözenekler ve normalin altında yağlanma görülmektedir. Ciltte kuruluk olduğu için pullanma ve dökülmeler olmaktadır ve ayrıca kuru ciltler daha çabuk yaşlanmaktadır. Sürekli parlak ve yağlı görüntüsü olan cilt tipleri de yağlı cilt olarak nitelendirilmektedir. Sivilce, akne ve siyah nokta oluşması oluşmasına eğilimlidirler.

Cilt Bakım Tedavileri Nelerdir?

Cilt bakımı klasik ve teknolojik bakım olmak üzere iki grupta toplanmaktadır. Klasik bakım cildin ihtiyacı olan vitaminlerin kremlerle ve peeling yöntemiyle cilde sağlanmasıdır. Peeling yöntemlerinde cilt soyulmakta ve cildin tazelenmesi sağlanmaktadır. Genç yaşlarda yapılan bu bakımlar daha etkili sonuçlar alınmasını sağlamaktadır. Yıllar geçtikçe cilt yaşlandıkça ölü hücreler artmaya başlar ve klasik cilt bakımları yeterli gelmemeye başlar. Bu durumda teknolojik bakımlara ihtiyaç duyulmaktadır.

Teknolojik Cilt Bakımları Nelerdir?

Cilt bakımında lazer teknolojili cihazlar etkili tedavi yöntemleri sunmaktadır. Elastikiyet kaybından, cilt lekelerine, ince çizgiler ve kırışıklıkların tedavisi teknolojik cilt bakımlarıyla sağlanmaktadır. Bu uygulamada kullanılan cihazlar; Hidra Facial, Jet peel, Oxygeneo, Babyface lazerli cilt bakımı’dır. Bu teknolojilerin temel amacı cilt altında bulunan kolajen ve elastin üretimi arttırmak ve cilde sağlık, canlılık, parlaklık ve gençleşme sağlamaktır.

Hydrafacial Cilt Bakımı Nedir?

Hydrafacial ile akne, siyah noktalar ve genişlemiş gözenekler, kuru ciltlere nem kazandırmak, ince çizgiler ve renk düzensizlikleri tedavi edilmektedir. Hydrafacial ile cilt bakımı 4 aşamadan oluşmaktadır, uygulanan serumlar cildin temizlenmesine ve nem kazanmasına olanak sağlamaktadır. Her cilt tipine uygulanabilmektedir, sağlam dokulara zarar vermeden cildin onarılmasını ve bakım kazanmasını sağlamaktadır. Seanslar yaklaşık 20-30 dakika sürmektedir. Uygulama ise sırasıyla, cilt vakumla derinlemesine temizlenir. Cildin yüzeyine vakum ve sıvı ile peeling işlemi yapılmaktadır. Cilt için uygun vitamin ve serumlarla cilt nemlendirilmektedir. Sonrasında led ışık tedavisi uygulanarak cilt sıkılaştırılmaktadır.

Jet Peel Nedir?

Doğal gazlar ve serum fizyolojik kullanılarak jet akımlarla cilde uygulanan bir teknolojidir. İlk uygulama sonrasında ciltte yumuşaklık, nemlilik ve parlaklık oluşmaktadır. Derin temizlik, nemlendirme ile cilt kendini toparlamakta ve yenilemektedir. Uygulama sonrasında ciltte gözenekler açılmaktadır, cilt yüzeyinde peeling etkisi oluşmaktadır, dolaşım hızını arttırmaktadır ve canlı, parlak ve genç bir görünüm kazanmaya olanak sağlamaktadır.

Oxygeneo Nedir?

Oxygeneo, cildi canlandırmak ve duru doğal bir görünüm kazanmasını sağlamak için vücudun doğal mekanizmalarını kullanarak uygulama yapılan bir oksijen teknolojidir. Tedavi için uygulama yapılan bölgeye oksijen gönderilmesini sağlayarak, zincirleme reaksiyon oluşmasını sağlamaktadır. Oxygeneo, cildi ölü hücrelerden arındırmakta ve cildin beslenmesini sağlamaktadır. Uygulama her cilt tipi için geçerli olup, yaklaşık 30 dakika kadar sürmektedir.

Baby Face Lazerli Cilt Bakımı

Cilt bakımı iki aşama yapılmaktadır. Bakımın ilk aşaması cilt durumuna göre thulium lazer ışığı ile ciltte mikro kanallar açılmaktadır. Sonrasında cilt problemine göre kişiye özel hazırlanan Lasemd ampüller cilt altına iletilmektedir. Daha sonrasında cilde maske uygulanarak işlem tamamlanmaktadır. Cilt sorununa bağlı olarak 1-2 hafta arayla 3-4 seans uygulama yapılabilmektedir. Tek seans ile de etkili sonuçlar alınmaktadır. Baby Face Lazerli Cilt Bakımı ile klasik cilt bakımı, gözenek ve cilt sıkılaştırma, cilt parlatma, skar azaltma, anti-aging bakım, kırışıklık giderme ve pigment azaltılması sağlanmakta ve tedavi edilmektedir.