Yaş ilerledikçe vücutta yaşanan değişiklikler yaşımızı ele verir. Zamanla cilt incelir, damarlar belirginleşir, ciltte lekelenmeler gözlenir ve bu değişimin en belirgin yaşandığı eller, yaşımızı ele verir. Gençlikte dolgun ve pürüzsüz görünen ellere yeniden sahip olmak artık mümkün!

El Dolgusu Nedir?

Zamanla ellerde değişim gözlenir, kırışıklık, derice incelme, damarların belirginleşmesi gibi değişimler yaşlanma belirtisi olarak göze çarpar. Ellerin dolgunluğunu kaybetmesi ve bu değişimler sebebiyle yeniden pürüzsüz ve dolgun ellere kavuşmak için el dolgusu ideal bir çözüm yoludur. El dolgusu, Hyalüronik asit içeren dolgu maddesinin ellere enjekte edilmesi işlemidir. Hyalüronik asit, vücutta var olan doğal bir maddedir, zamanla azalan bu madde yaşlanma belirtilerine sebep olur. Azalan hyalüronik asit dolgu uygulaması ile yeniden cilde kazandırılır ve ciltte dolgunluk, gençleşme sağlanır. 

El Dolgusu Kimlere Yapılır?

Cilt altı doku kaybına bağlı ellerde kırışıklık, damarların belirginleşmesi ve incelme yaşayanlara ellerinde zamanla belirginleşen lekeleri olanlara kısacası el dolgusu, ellerinde yaşlanma belirtisi ortaya çıkan tüm hastalara uygulanabilmektedir. 

El Dolgusu Nasıl Uygulanır?

El dolgusu günlük yaşamı etkilemeyen bir uygulamadır, yaklaşık 5-10 dakika gibi bir sürede uygulanmaktadır. Lokal anestezi ile acı ve ağrı hissedilmeden uygulama sağlanır. Hyalüronik asit madde içeren dolgu el bölgesine enjekte edilir ve dolgu işlemi gerçekleşir. Uygulama sonrasında ertesi gün eller yıkanabilir. 1 yıl ve daha uzun süre kalıcılık sağlayan el dolgusu için 1-2 seans yeterli olmaktadır. El dolgusu ile pürüzsüz ve genç görünen ellere kavuşmak çok kolay!