Elmacık Kemiği Dolgusu

Elmacık Kemiği Dolgusu

Elmacık kemiği; göz kapaklarının alt kısmından başlamakta ve kulak kepçesine kadar uzanmakta olup, burnun hemen iki yanında yer almaktadır. Elmacık kemiğinin belirgin olması ve Yüzün “V” şeklinde olması estetik açıdan güzel kabul edilmektedir. Elmacık kemiklerinin yapısı yüz şeklinin de belirlenmesinde büyük oranda etkilidir. Estetik açıdan da görünümü etkilemekte olan elmacık kemikleri genç ve dinamik görünmeyi sağlamaktadır.

Elmacık kemiği hızlı kilo artışı ve kaybında, yaşlanma gibi sebeplerle yapısında değişiklik gösterebilir. Kemik üzerine bulunan yumuşak dokuların yer değiştirmesi, sarkması daha yorgun ve yaşlı bir görüntüye sebep olmaktadır. Bu sebeple genetik yapı sebebiyle yada zamanla değişiklik gösteren elmacık kemiklerinin dolgu ile istenildiği gibi belirginleştirilmesine elmacık kemiği dolgusu denilmektedir.

Elmacık Kemiği Dolgusu Nedir?

Hyalüronik asit içerikli dolgularla yapılan uygulama ile elmacık kemiğinde yapılan isteğe bağlı değişikliklere denilmektedir. Dolgu yöntemi önceleri yüzdeki ince çizgileri yok etmek ve yüze hacim kazandırmak için uygulanırken, gelişen teknoloji sayesinde elmacık kemiği dolgusunda da uygulanmaya başlamıştır. Kısacası hyalüronikasit içerikli dolgu maddeleriniz yüze enjekte edilerek istenilen ölçülere ulaştırılması uygulamasına elmacık kemiği dolgusu denilmektedir.

Elmacık Kemiği Dolgusu Nasıl Uygulanmaktadır?

Elmacık kemikleri yüzde bulunan en önemli bölgelerin başında gelmektedir. İlk bakışta yüz hatlarının göze çarpmasını sağlamakta ve yüz yapısını belirlemekte olan elmacık kemiklerinde yapılan şekil değişikliği dolgu ile sağlanmaktadır. Hyalüronik içerikli maddelerin elmacık kemiğinde bulunan dokulara enjekte edilmesiyle uygulanmaktadır. Bu sayede yer çekimine bağlı aşağı sarkan yüzü yukarı kaldırmak, Elmacık kemiğinde dolgunluk ve hacim kazandırılarak  daha genç ve dinamik yüz şekillendirme sağlanmaktadır.“Sıvı Yüz germe olarak bilininen dolgu ile yerçekimine bağlı aşağı düşen yüzü kaldırmak için de Uygulama yapılırken ekstra hassasiyet gösterilmesi gerekmektedir ,bu sebeple güvenilir olmayan yerlerde asla işlem yaptırılmaması gerektiği unutulmamalıdır.  

Doğru teknik ve doğru ölçüde yapılan uygulama ile daha seksi ve keskin yüz hatlarına sahip olabilirsiniz. Yüze şekil vermek için bu harika fırsattan yararlanabilirsiniz.

Benzer Makaleler

Angelina Dudak

Her kadın, daha dolgun, daha çekici dudaklara sahip olmak ister. Bazı dudaklar özgün yapısıyla iz bırakır, bu sebeple Çekici ve Güzel bir Yüz için dudaklar oldukça önemli...

Çene ve Çene Hattı (jawline) Dolgusu

Yaş ilerledikçe, vücudumuzda sinyaller vermeye başlamaktadır. Bazen aynaya baktığımızda yaşlandığımızın farkına varırız! Yaşın ilerlemesiyle çene küçülmekte ve neredeyse ...

Yanak Dolgusu

Yüzümüz yaşımızı ele veren en önemli bölgedir! Yüzümüzdeki ifadeye kadar birçok farklılık yaşımızı ortaya çıkarmakta ve yorgun ya da nasıl göründüğümüzü belirlemektedir.

Burun Dolgusu

Burun dolgusu, burun estetiğine alternatif olarak geliştirilmiş, bıçak altına yatmak istemeyenler için şekil bozukluklarının acısız ve ağrısız giderilmesini sağlayan etki...

Hemen Ara
Neredeyiz ?