EMFACE Submentum Gıdı

EMFACE Submentum çene altında bulunan halk arasında gıdı olarak bilinen bölgeye uygulanmaktadır. Emface Submentum işlemi ameliyatsız olarak yapılan bir işlemdir. Çene altında yer alan yağ dokunun yok edilmesinde Emface Submentum işlemi uygulanmaktadır. Emface Submentum, BTL Aesthetics tarafından geliştirilmiştir. Bu işlem;

  • Gıda bölgesinde yer alan fazlalıklarının azaltılması
  • Çene hattının belirgin hale gelmesini
  • Yüz konturunun şekillendirilmesi ve daha net bir çene hattı kazandırılması
  • Yüze genç bir dokunuşun kazandırılmasında etkili olan bir sistemdir.

Yüz profili yeniden şekillendirilerek endişe vermekte olan gıdı görüntüsünün ortadan kaldırılması için bir çözüm önerisi keşfedilmiştir. Emface Subementum bu probleme bir çözüm olmaktadır. Yeni olan bu teknoloji, cerrahi olmayan bir yaklaşım sunularak çene altında yani gıdı bölgesinde etkisi bulunmaktadır. bu yapılan işlem sonucunda genç ve de şekillendirilmiş bir görünüm elde etmek mümkündür.

EMFACE Submentum İşlemi Nedir?

Emface Submentum işlemi invaziv olmayan bir işlemdir. Gıdı bölgesinde yer alan fazlalıkların yok edilmesi için kastan cilt üzerine uzanan doku katmanına uygulanmaktadır.

Hem kadınlar hem de erkekler gıdılarından rahatsızlık duymaktadır. Kadınların yüzde 55 ve de erkeklerin de yüzde 40 oranında kişiler bu işlemi yaptırmak istemektedir. Bu işlem 20 dakika süren ve non invaziv şeklinde gerçekleşmekte olan doğal ve de kalıcı sonuçlar sağlayan bir işlemdir. Bu inovatif teknoloji ile çene hattının belirgin hale gelmesi ve gıdı görüntüsünün azaltılması açısından bir araya gelen FDA onaylı olan bir kombinasyondur. Bu işlem kasları güçlendirirken beraberinde sıkılık ve de gençleşme de sağlamaktadır. Emface Submentum cerrahi işlem olmayan, güvenli ve de etkili olan bir seçenek sunup çene de istenmeyen yağların azalmasını ve bu şekilde daha belirgin bir çene hattına sahip olunmasını sağlamaktadır.

EMFACE Submentum Nasıl Çalışmaktadır?

Emface Submentum işlemi patentli bulunan bir işlemdir. İşlem sırasında senkronize enerji ve de HIFES stimülasyonu beraber kullanılmaktadır. Bu iki enerji ilk kez EMFACE Submentum işleminde kullanılmıştır. Radyo frekans enerjisi kullanılarak ortaya çıkarılan ısı submental dokuların stimüle olması ile beraber yaratmış olduğu etkinin gıdı bölgesinde toplanmış olmasıyla beraber başarılı sonuçlar elde edilmesi mümkündür.

Emface ve FDA onaylı olan Senkronize Radyo Frekansı ve HIFES kas stimilasyon işleminin beraber ilk kez uygulanmaktadır.

  • Submental dokuların stimüle olması, radyo frekans enerjisi ile ısınması ile beraber submental bölge de genel estetik yapılmasını sağlamaktadır. Bu işlem çene altı görünümünde belirgin bir iyileşme sağlamaktadır.
  • HIFES stimülasyonu da kasların güçlü olmasına ve de sıkılaşmasına yardımcı olmaktadır.

Emface Submentum Tedavi Süreci Nasıldır?

Emface Submentum tedavi protokolü haftada 1 kez ya da 2 kez olmak üzere gerçekleşebilir. Emface Submentum 4 seansta tamamlanmaktadır. Emface Submentum işleminin her seansı yaklaşık olarak 20 dakika sürmektedir.

Emface Submentum İyileşme Süresi

Emface Submentum tedavisi hızlı olarak gerçekleşir. Aynı zamanda hasta açısından da oldukça konforlu olan bir işlemdir. Hastalar işlem sonrasında günlük yaşam aktivitelerine devam edebilirler.

EMFACE Submentum İşleminin Faydaları

  1. Çene altında yer alan yağın azaltılması: Bu işlem genel olarak gıdı olarak bilinmekte olan bölgedeki fazla yağı hedef almaktadır. Bu şekilde ince ve belirgin çene hattı profili ortaya çıkmaktadır.
  2. İyileşmiş çene hattı: Çene hattı hassas olarak şekillendirir. Hem yüz hatlarını belirginleştirir hem de daha genç ve estetik olan bir görünüm ortaya çıkarmaktadır.
  3. Cerrahi olmayan ve acısız bir işlem: Cerrahi işlemlerin aksine Emface Submentum hem ağrısız hem de konforlu bir deneyim sunmaktadır.
  4. Doğal görünüm: Bireylerin yüz görünümlerinde estetik durmayan çekici etkili sonuçlar ortaya çıkarır.