Çekici, biçimli ve sıkı kaslara sahip bir vücuda sahip olmak isteyenlerin bunun için artık spor salonunda saatler geçirerek çok ağır egzersizler yapmasına gerek yok. Daha az yağ oranına sahip ve çok daha kaslı bir vücut için artık devreye Emsculpt Neo teknolojisi giriyor.Ne kadar egzersiz ve diyet yapılsa da kimi zaman vücudun bazı bölgelerindeki yağlar inatçı karaktere sahip olduğu için erimez. Bu aşamada Emsculpt Neo teknolojisi devreye giriyor. Son derece konforlu olan bu uygulama ile vücutta istenilen kaslar çalıştırılırken aynı zamanda fazla yağlardan da kurtulup çok daha gergin bir cilde sahip olunuyor.

Kısa sürede etkili sonuçların elde edilmesini sağlayan Emsculpt Neo uygulaması ile beraber cerrahi müdahale ve beraberinde getirmiş olduğu iyileşme süreci olmadan hayallerdeki vücuda ulaşmak mümkün. Birkaç sene öncesinde geliştirilmiş olan Emculpt teknolojisinin çok daha mükemmel hale getirilmiş versiyonu Emsculpt Neo ile yoğun odaklı elektromanyetik frekansı (HIFEM) ile kaslar çalıştırılırken bununla beraber yağ yakımının tetiklendiği teknoloji sayesinde etkileyici görünüme sahip bir vücut artık hayal olmuyor.

Emsculpt Neo’nun Etki Mekanizmasına Genel Bakış 

Ortaya çıktığı ilk günden bu yana oldukça etkileyici sonuçların çıkmasını sağlayan Emsculpt Neo ile alakalı ön plana çıkan ilk şey, vücudun biçimlendirilmesi sırasında farklı sorunlara etki etmekte olan mekanizmaları bir araya getirmesidir. Kullanılan teknoloji kas liflerini hedef alarak yoğun odağa sahip elektromanyetik frekans iletip kasların ciddi anlamda kasılmasını sağlar. Yapılacak bu işlem ile beraber çok ağır egzersiz programı ile dahi ortaya çıkartılamayacak kasılmalar yapılacaktır. Kaslar bu aşamada son derece aşırı yoğunlukta çalışırken kişi yalnızca işlem odasında uzanır. Kasların yoğun şekilde çalışması ile beraber kas lifleri stimüle edilir. Bu durum yalnızca kasları sıkılaştırmaz aynı zamanda kas hücrelerinin sayısını da arttırır. Yapılmış olan klinik çalışmalar ile de görüldüğü gibi Emsculpt Neo uygulamasının yapıldığı bölgede kas hacmi ortalama %25 oranında artıyor. Vücutta kas oranının artması demek yalnızca kişinin çok daha biçimli bir vücuda sahip olması anlamına gelmez. Bununla beraber kişi oturduğu yerden çok daha hızlı bir şekilde kalori yakar ve daha zor kilo alır.

Radyo frekans enerjisi ile kas liflerinin sıcaklığını yükselten Emsculpt Neo uygulaması sırasında hem ortaya çıkan ısı kasların daha sonrasında maruz kalacağı yoğun hareketlere hazırlar hem de yağ yakımını hızlandırır. Kaslarda kasılmanın olduğu bölgedeki enerji ihtiyacı bu aşamada arttırılarak yağ yakımı tetiklenir. Kullanılan radyo frekans enerjisi ile de yakım işlemi desteklenerek ısının da etki etmesi ile yağ hücrelerinin bütünlüğü bozulur. Yapılmış olan klinik çalışmalar ile de görülebileceği üzere Emsculpt Neo uygulaması ile beraber deri altı yağlarında ortalama olarak %30’luk bir azalmanın kendini gösterdiği ortaya çıkıyor.

Kas oranını arttırıp yağ oranını azaltmasının yanı sıra Emsculpt Neo uygulamasında kullanılmakta olan radyo frekans enerjisinin beraberinde getirdiği olumlu etkilerden bir diğeri de uygulamanın yapıldığı bölgedeki cilt kalitesini ciddi oranda artırması ve bunun sonucunda çok daha elastik bir cildin ortaya çıkartılmasıdır. Genel olarak egzersiz yapılırken çalıştırılan kaslar, ilgili bölgedeki kan dolaşımını arttırır. Bunun sonucunda da cilde çok daha fazla besin ve oksijen taşınır. Hali hazırda var olan bu etki kasın egzersize hazırlanması ve yağ hücrelerinin parçalanması adına kullanılmakta olan radyo frekans enerjisi ile desteklendiği zaman cilt elastikiyetinde artış de kendini göstermektedir.

Çok Daha Çekici Bacaklara Emsculpt Neo ile Sahip Olmak Mümkün

 İnsanların forma sokma konusunda en zorlandıkları yerlerden bir tanesi bacakları oluyor. Uzun süreler boyunca spor salonunda vakit geçirmek ve birbirinden farklı egzersiz programları ile dahi istenilen biçimli bacaklara sahip olmak kimileri için oldukça zor. Emsculpt Neo uygulaması ise kişilere 4 boyutlu bacak biçimlendirme etkisi sunuyor. Üst bacakların iç kısmı, arkası ve önü ile basenlere etki eden bu teknolojiyle beraber bacaklarda görünümü bozan sorunlar ortadan kaldırılıyor. Bacak kasları forma girerken işlemin yapıldığı bölgedeki yağ hücreleri parçalanırken radyo frekans enerjisi ile ciltte sıkılaşma meydana geliyor. Bacak biçimlendirme konusunda FDA onayına sahip olan Emsculpt Neo teknolojisi ile bacak ve baldır bölgelerindeki kaslar biçimlendirip çok daha etkileyici bir görünüm ortaya çıkıyor.

Emsculpt Neo’ya Dair Merak Edilenler

Emsculpt teknolojisi ile diğer vücut biçimlendirme teknolojileri arasında fark var mı? 

Kas dokusuna etki etmesinin yanı sıra kas kütlesini arttırdığı da kanıtlanan ilk ve tek sistem olan Emsculpt Neo, aynı zamanda FDA onaylıdır. Uygulama sırasında kas kütlesini %25 oranında arttırırken yağ dokusunda ise %30 oranında azalma meydana gelir. Karın bölgesine yapılacak olan tek uygulama seansı ile dahi 20.00 mekik, bacak bölgesine yapılacak olan tek seans ile de 20.000 squat hareketi yapılmışçasına sonuç elde edilir.

Emsculpt Neo uygulaması kimler için idealdir? 

Çok daha sıkı, ince ve kaslı bir yapıya sahip olmak isteyen herkes Emsculpt Neo uygulaması ile beraber aradığı sonuçları elde edebilir. Hareketsiz yaşamdan ve kas kaybından ciddi anlamda etkilenen kalça, kollar, bacaklar ve karın bölgesinin şekillendirilmesinde, inceltilmesinde etkili sonuçları elde etmek isteyenler için Emsculpt Neo tam anlamıyla istenilenleri yerine getirmeyi başaracaktır. Üstelik yalnızca kadınlar değil erkekler de bu uygulama ile istediği vücut yapısına sahip olabilir.

Emsculpt Neo hangi bölgelerde etkili olur? 

Yedi farklı kas çalıştırma sistemini kullanmakta olan ilk teknoloji Emsculpt Neo, başta bacakların iç, dış, arka, ön bacak ve baldır olmak üzere kolların pazı ve triseps bölgeleri, karın ve kalçaların sıkılaştırılması, inceltilmesi ve şekillendirilmesi aşamasında son derece etkili sonuçların ortaya çıkmasını sağlar.

Gebelik sonrasında karın bölgesi için Emsculpt Neo uygulaması yapılabilir mi? 

Gebelik döneminde karın bölgesinde ortaya çıkan kas ayrılmasını herhangi bir cerrahi operasyon olmadan %19 oranında azaltıldığı kanıtlanan Emsculpt Neo uygulaması ile gebelik sonrasında eski vücut yapısına sahip olmak isteyen kadınlar istediklerini elde etmeyi başarıyor.

Emsculpt Neo tedavisi kaç seanstan oluşur ve işlemler nasıl yapılır? 

Genel olarak haftada bir kere olacak şekilde planlanan Emsculpt Neo uygulaması için toplamda 4 seans yeterli olmaktadır. Tek bir bölgede uygulama yaklaşık olarak 30 dakika sürer.

Uygulamanın ilk olarak yapılmaya başlandığı anlarda bölgede hafif şekilde ısınma hissedilirken sonrasında da yoğun kasılmalar başlayacaktır. Seansın sonrasında cilt yüzeyinde hafif şekilde kızarıklıkların görülmesi normal olacaktır. Aynı yoğun oranda egzersiz yapılması sonrasında olduğu gibi kasların bulunduğu bölgede ağrı ya da hassasiyet meydana gelebilmektedir. Lakin bu durum günlük yaşama devam etmeye engel olmaz.

Emsculpt Neo uygulamasının etkileri ne zaman görülür? 

Her ne kadar Emsculpt Neo uygulamasını sonuçları ilk seanstan itibaren görülmeye başlanmış olsa da gözle görülür bir etkinin ortaya çıkması adına sekiz ila on haftalık süreç gerekmektedir. Uygulama ile alakalı kesin sonuçlar ise ilk işlemden üç ay sonrasında ortaya çıkar.

Birbirinden farklı egzersiz ve diyet listelerine rağmen istediği vücut yapısına bir türlü ulaşamayanlar, Emsculpt Neo uygulaması ile birlikte kısa sürede aradığı sonuçları elde etmeyi başarmış olacaktır.