Hangi yaşta olursa olsun fark etmez, kadınların büyük bir kısmının en yaygın sorunlarından biri selülit görünümü. Konu hakkında yapılmakta olan araştırmalar ile de görüldüğü üzere ergenlik dönemi sonrasındaki kadınların yaklaşık olarak %80’lik kesimi yaşamlarının bir evresinde selülit sorunu ile karşı karşıya kalmaktadır. Estetik konusunda meydana gelen teknolojik gelişmeler ile beraber kadınlar için çözümsüz olarak görülen selülit görünümünün düzeltilmesi adına çok daha başarılı adımlar atılmaya başladı. Önceki süreçlerde farklı cihazların kombine edilmesi sonucunda selülit görünümünün düzeltilmesi hedefleniyordu. Günümüzde ise Emtone ile beraber pek çok fonksiyon tek bir sistemde toplanarak çok daha hızlı, etkili, güvenli ve konforlu bir tedavi mümkün hale geliyor.

 

Selülit Nedir? 

Konu selülit olduğu zaman ilk olarak akla gelen şey portakal kabuğu görünümü oluyor. Cildin altında yer almakta olan yağ dokusu, minik odacıklar içerisinde yer alıyor. başta hormonal faktörler olmak üzere çeşitli nedenlerden dolayı bölgedeki yağ hücrelerinin içerisinde bulunan yağ ve su artmaya başlar. Odacıkların yağ ve su ile dolması sonucunda ise kan dolaşımı olumsuz etkilenir. Dolaşımda bozuklukların meydana gelmesi ile beraber odacıklar şişip ciltteki bağ dokusuna baskı yapacaktır. Ve bunun sonucunda da ciltte portakal kabuğu gibi engebeli bir görünüm kendini gösterir. Bu duruma bir de fazla kiloların da eklenmesi ile beraber cildin altındaki odacıklar genişleyip cilt yüzeyine baskı oranını arttırır.

 

Emtone Nasıl Etki Eder? 

Etkisi kanıtlanmış olan iki farklı teknolojinin bir arada kullanılması amacıyla geliştirilmiş olan Emtone, devrimsel bir cihazdır. Şok dalgası ve monopolar radyo frekansı enerjisini kombine eden Emtone tedavisi ile portakal görünümünün giderilmesi adına etkili sonuçlar elde edilebilmektedir. Mekanik ve termal enerjinin birlikte kullanıldığı Emtone ile birlikte ameliyatsız selülit tedavisinin yanı sıra cilt sıkılaştırma işlemi de yapılmaktadır. Bu teknolojinin fark yaratmakta olan en önemli avantajı ise selülite direkt olarak etki eden elastin ve bağ dokuda bozukluk, dolaşım bozukluğu, fazla oranda yağlanma gibi sorunlarda cildin sıkılaştırılması ve selülit görünümünün giderilmesi için son derece başarılı etkilerin ortaya çıkartılması sağlanmaktadır.

Kullanılacak olan Emtone teknolojisi ile beraber kolajen yenileme, yağ çeperlerinin küçültülmesi, cilt elastikiyetini onarılması, metabolizmanın hızlandırılması ve kan dolaşımının arttırılması tek bir cihaz ile beraber mümkün hale gelmektedir. Böylece selülit görünümünün giderilmesinin yanı sıra sıkılaşma ve bölgesel incelme konusunda da son derece etkili sonuçlar ortaya çıkartılmaktadır.

 

Emtone Nasıl Çalışmaktadır? 

Selülit oluşumuna neden olan etkilerin bastırılması veya baskılamanın yanı sıra ana sebeplerin tedavi edilmesi Emtone ile mümkün olmaktadır. Uygulama yapılırken yalnızca gözle görülür etkiler ortaya çıkmaz. Aynı zamanda derin dokuda ciddi anlamda kendini gösteren iyileşme, hissedilir şekilde ortaya çıkmaktadır. FDA onaylı olan Emtone ile iki farklı teknoloji eş zamanlı şekilde uygulandığı için çok daha efektif sonuçların kendini gösterdiği çeşitli klinik çalışmalar ile kanıtlanmıştır. Yapılacak olan işlem ile beraber elastin seviyesinde %64, kolajen seviyesinde %59 ve dermis kalınlaşmasında %44 oranında artış meydana gelmektedir. Böylece selüit görünümü giderilirken cildin sıkılaştırılması için de gerekli olan iyileşme ortaya çıkarak ilgili bölgenin çok daha ince ve pürüzsüz görünmesi sağlanır.

 

Emtone Kimler İçin Kaç Seansta Sonuç Verir? 

Selülit ile alakalı yapılacak incelemeler ile de görülebileceği üzere bu sorun farklı tiplerde ortaya çıkmaktadır. Ancak Emtone, her tipteki selülit görünümünün etkili şekilde azaltılmasının yanı sıra cilt görünümünde genel bir iyileşme sağlamaktadır. Kalça, basen, karın ve kol bölgelerinde var olan selülit görünümünden şikayetçi olan herkes, Emtone tedavisi ile beraber istediği başarılı sonuçlara ulaşabilmektedir.

Uzmanlar tarafından yapılacak olan Emtone tedavisi için program, fiziki muayene ile hazırlanmaktadır. Kişiye özel belirlenen seans sayısı vücuttaki selülitin yayılma durumu ve selülit tipine bağlı olarak değişim gösterir. Ancak genel olarak seanslar haftada bir olacak şekilde belirlenir. Seans sayısı ise selülit durumuna göre belirlenir. Süre ise tedavinin yapılacağı bölgeye bağlı her bir bölge için 7 ile 15 dakika sürer.

 

Emtone Uygulaması Acı Verir Mi? 

Mekanik ve termal enerjinin birlikte verilmesine dayanan Emtone teknolojisinin uygulandığı tedavi sırasında ortaya çıkan en yaygın his, yoğun oranda mekanik titreşimlere sahip olan sıcak spa masajına benzer his olur. Konforlu bir yatış pozisyonunda yapılmakta olan uygulama sırasında ve sonrasında herhangi bir acı ya da ağrı hissi ortaya çıkmaz. Uygulama sonrasında kişi normal yaşamına kaldığı yerden hiçbir sorun olmadan devam edebilir. İyileşme süreci olmamasının yanı sıra dikkat edilmesi gereken herhangi bir şey de bulunmaz.

 

Emtone Uygulaması Sonrasında Etkiler Ne Zaman Görülmeye Başlanır? 

Gerçekleştirilecek Emtone uygulamasının ilk seansı sonrasında tedaviye ait olumlu etkilerin görülmeye başlanması mümkündür. Cilt çok daha sıkı ve elastik bir görünüme sahip olur. Selülitli bölgede daha az engebe görülürken ciltteki pürüzsüzlük de artar. Sonuçların en net şekilde alınması adına ilerleyen dönemdeki seansların da düzenli olarak uygulanması gerekir. Selülit görünümü pek çok kadın için kabus. Ve pek çok kadın sonuçlarından tam olarak emin olmadıkları uygulamaları denedikten sonra selülit görünümünden asla kurtulamayacakları düşüncesine sahip olabiliyorlar. Etkisi kanıtlanmış olan Emtone uygulaması ile istediğiniz pürüzsüz cilt görünümüne erişmek için bizimle iletişime geçerek aklınızda uygulama ile alakalı meydana gelen sorunların hepsine etkili çözümleri elde edebilirsiniz.