Bilindiği üzere istenmeyen tüyler, kadın erkek her bireyin ortak sorunudur. Bu sorunların, sanılanın aksine ciddi boyutlarda olduğunu söylemek mümkündür. Çünkü kadın ve erkekler için seçilen her kıyafet, bir süre sonra sorun teşkil eder duruma gelmektedir. Buna ek, tüyleri alırken kullanılan ağda, tıraş, tüy dökücü gibi yöntemler sadece geçici yöntemlerdir. Bu bağlamda istenmeyen tüylerden kurtulmanın, istenmeyen tüylerden kalıcı bir şekilde kurtulmanın yolu lazer epilasyondur.
Lazer epilasyon, kadın erkek her bireyin sorunsuz bir şekilde uygulayabileceği tüylerden kalıcı olarak kurtulma yöntemidir. Kliniğimizde ise her kıl yapısına uygun hizmet verip sonuç kalitesini yükseltmek amacı ile Buz Lazer (patentli Diode lazer), Alexandrite Lazer, ND:YAG Lazer ve IPL sistemlerinin tamamı kullanılmaktadır. Çünkü her cihazın başarı oranı ve etki ettiği kıl tipi farklıdır. Tamamen etkili ve kalıcı bir sonuç elde etmek için ise kişiye uygun lazer epilasyon yönteminin seçilmiş olması gereklidir.
Alexandrite Lazer, yaygın kullanılan lazer epilasyon türüdür. Bunun temel nedeni hem etki oranının yüksek olması hem de uygulanışının kolay olmasıdır. Yani söz konusu cihaz ile oldukça hızlı bir şekilde işlem yaptırmak mümkündür. Bu cihazın en yüksek etki gösterdiği kıl tipi ise, koyu renk kıl tipidir. Yani kıl yapısı koyu renge sahip olan kişilerin gönül rahatlığı ile bu yönteme başvurmaları mümkündür.
Buz Lazer, lazer epilasyon uygulamalarının acısız, hızlı ve en son çıkan patentli özel bir Diod lazer teknolojisidir. Buz Lazer cihazının başlığındaki soğuk safir uç uygulama esnasında cildi rahatlatır ve serinletir. Safir uç cilde temas ettiğinde cildi -3° C’ye kadar soğutur. Buz Lazer ile masaj konforunda ve kısa süren seanslarla uygulama yaptırabilirsiniz.
Diod Lazer, temel itibari ile ciltte sıcak masaj etkisi yaratan bir lazer epilasyon türüdür. Bu türün temel itibari ile acısız olduğu ve masaj konforu yarattığı bilinmektedir. Etki oranı ise her kıl yapısında uygundur.
ND: YAG lazeri temel itibari ile etki oranı yüksek olan bir diğer lazer türüdür. Bu lazer türünün temel itibari ile renge duyarlı olmadığı bilinmektedir. Yani söz konusu lazer türü, hem açık renkli tüylerde hem de koyu renkli tüylerde yüksek etkiye sahiptir. Koyu ten renginde biraz daha fazla acı meydana getiren bu lazer türünün etkisini arttıran temel unsur ise hem açık ten yapısının hem de açık renk kıl yapısının bir araya gelmesidir. Bu durum, diğer lazer işlemlerinde olduğu gibi bu işlemde de %10 civarı etki azalması meydana getirmektedir.
IPL – bu sistem lazerden farklıdır. Değişik dalga boylarını kapsayan bir ışık sistemidir.
Lazer Epilasyon Yaptırmak İsteyen Erkeklerin Dikkat Etmesi Gereken Unsurlar Nelerdir?
  • Erkek lazer epilasyon işleminden 6 hafta önce ağda, cımbız gibi kılı kökündenkoparan yöntemlerin bırakılmış olunması gereklidir.
  • Lazer epilasyon yaptıracak olan erkeklerin, işlemden en az 2 hafta önce güneşlenmeyi bırakmış olmaları gereklidir. ( Lazer sistemlerine göre değişiklik göstermektedir.)
  • Uygulamanın yapılacağı bölgeye herhangi bir ürün kullanılmaması gereklidir.
  • Lazer epilasyon yaptıracak olan erkeklerin işlem görmeden bir gün önce tüylerini kısaltmaları gereklidir. Kısaltmayı jilet ve tıraş cihazı ile yapmak mümkündür. Bu iki üründen hangisinin tercih edileceği, uygulanacak lazer epilasyon işlemine bağlı olarak değişebilmektedir.
  • Ağrı eşiği düşük olan kişilerin işlemden 30 dakika önce anestezi kremi kullanması mümkündür.
Yukarıda da belirtildiği üzere söz konusu işlemin gerçekleştirilmesinin birden fazla yöntemi vardır. Bu yöntemleri etkili kılan en temel unsur ise, uygulayan kişilerin profesyonelliğidir. Uygulanacak yöntem seçilirken dahi söz konusu profesyonellikten faydalanılmaktadır. Bu bağlamda kendisi için en uygun yöntemi seçmek ve fiyat bilgisi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.