G Noktası Dolgusu – G SHOT

G nokta dolgu işlemi kadınların en hassas bölgesine vajina iç bölge kısmına yapılır. G noktası dolgusu G SHOT işlemi olarak da bilinmektedir. Vücudun orgazm noktası olduğundan dolayı aynı zamanda orgazm aşısı olarak da adlandırılmaktadır. G noktası üzerine enjeksiyon yapılarak G noktasının büyümesine yardımcı olur.

G Noktası Nedir?

G noktası kadınlar da vajina da yer alan cinsel haz ve de orgazm oluşmasını sağlamakta olan bir erektil bölgedir. Cinsel temas oluşması ile beraber bu bölge belirgin duruma gelmektedir. Aynı zamanda G noktası os pubis kemik arkasında üretrayı çevrelemekte olan bir dokudur.

G noktası etrafında aynı zamanda skene bezleri bulunmaktadır. Erektil özelliği bulunmaktadır. Cinsel birleşme de kasılarak salgı üretme özelliği vardır.

G Noktası Dolgusu Nedir?

G nokta dolgusu G noktasının  enjeksiyon işlemi uygulanarak büyümesini sağlamaktadır. Uygulama sırasında dolgu oluşturmak açısından Hyaluronik asit kullanılmaktadır. Bu yapılan temel işlem G noktasına direk olarak uygulandığından dolayı amacı cinsel ilişkide haz almayı arttırma ve de kadınların daha kolay bir şekilde orgazm olmasını kolaylaştırmaktadır. Yapılan bu işleme bu sebeple G nokta aşısı da denilebilir.

G Noktası Aşı İşlemi Nasıl Gerçekleşmektedir?

G shot işlemi yapılmadan öncesinde genital muayene yapılması gereklidir. Genital muayene de G noktası konumu tespiti yapılmaktadır. Enjeksiyon işlemi ile G noktası üzerine dolgu gerçekleşmektedir. Dolgu içerisinde bulunan anestezi maddesi bulunduğundan dolayı ağrı hissedilmemektedir. İşlem sonrasında bir miktar ödem gelişebilir. Ancak 1 hafta sonrasında tam halini alır. Hastanın günlük yaşam aktivitelerini etkilememektedir.

G Noktası Dolgusunun Neden Yapılmaktadır?

Bazı kadınlar Koital Anorgazmi yaşamaktadır. Koital Anorgazmi, cinsel ilişki sırasında kadının haz alamama sorunudur. Bu sorunun çözümü açısından G noktası üzerine dolgu yapılarak azaltılıp cinsel birleşme sırasında zevk alınmasını sağlamaktadır. G nokta dolgusu cinsel ilişki sırasında orgazm olamayan kadınlar açısından önerilmektedir.

G shot Ne Zaman Etki Eder?

Gshot işlemi etkisini 2 ila 4 saat içerisinde gösterir. G shot işleminden yüzde 90 başarı elde edilmiştir. Seks hayatı ile ilgili sorunu olmayan kadınlar G shot işlemini yaptırabilir. Bu işlem sayesinde cinsel ilişkiden tam verim alabilirler.

G Noktası Dolgusundan Sonra En Geç Ne Zaman İlişkiye Girilir?

G shot işlemi sonrasında aynı gün içerisinde cinsel ilişkiye yaşanabilir. Dolgu işlemi cerrahi ya da invaziv bir işlem değildir. Bu sebeple hastanın günlük yaşam aktivitelerini etkilememektedir.

G Shot İşleminde Yaş Sınırı Var Mıdır?

Her estetik uygulama da mutlaka yaş sınırı bulunmaktadır. Gshot işleminde de yaş sınırı 18 yaştır. 18 ve üzeri yaşında olan kişiler G Shot işlemi yapabilmektedir.

G Noktası Dolgu İşlemi Fiyatı

G Shot işlemi dolgusunun fiyatları kullanılmakta olan dolgunun içeriğine, markasına v de uygulayan kişinin edinmiş olduğu tecrübesine göre değişkenlik göstermektedir. Aynı zamanda alınmış olan hizmet kalitesine göre de fiyatlar değişkenlik göstermektedir.

G Noktası Dolgusu Kalıcı İşlem Midir?

G noktası dolgu işlemi kalıcı olan bir işlem değildir. Enjekte yapılan Hyaluronik asit dolgusu kalıcılık miktarı 12 ila 18 ay süresincedir. Cinsel haz alınmasına devam edilmesi açısından 12 ila 18 ayda bir olmak üzere bu işlem gerçekleştirilebilir.

G Noktası Aşısı Vajina Kuruluğuna Etkisi Var Mıdır?

Vajina kuruluğu, cinsel ilişkide her iki tarafında mutsuz olmasına neden olan bir durumdur. Vajina kuruluğu pek çok kadında özellikle de menapoz döneminde meydana gelmektedir. Gelişmiş olan aşı ve de dolgu işlemleri sayesinde vajina kuruluk sorunları G noktası gibi aşı yöntemleri ile azaltılmaktadır. G noktasına gerçekleşen dolgu vajina kuruluğunu tam olarak geçirmeyebilir. Ancak kısmi olarak azaltma durumu bulunmaktadır. Vajina içerisine yapılan hyaluronik asit içeriği bu bölge de canlılık oluşmasına yararı olacaktır.

Hyaluronik asit ihtiva etmekte olan içerikler nem ve de esneklik kazandırmaktadır. Bu şekilde doku yenilenmesi ile de vajina da kuruluk yaşanmasını önlemede de başarılı olmaktadır. G noktası dolgu işlemi ameliyatsız olarak gerçekleşen oldukça kolay bir işlemdir. Kişilerin hangi uygulamayı alacağı, kaç doz olarak ya da kaç seans uygulanacakları muayene sırasında belirlenmektedir.