Günümüzde artık iyi hissederek gülmek daha kolay! Modern yaşamın bizlere sunmuş olduğu ameliyatsız ve çok kolay denilecek bir işlemle yapılan botoks, yılların bizde oluşturduğu çizgileri siliyor. Sizce de sevindirici değil mi?

Kadınları estetik anlamda daha çok etkileyen, rahatsızlık veren kaz ayakları, dudak üstü çizgiler, alındaki çizgiler yaşlanma belirtilerinin kaçınılmaz sonu olmaktadır. Bu çizgiler botoks sayesinde nispeten ağrısız, acısız bir şekilde gözden kaybolmaktadır. Botoks uygulaması, Clostridium botulinum bakterilerinden elde edilen bir toksitin, mimik kaslarının içine enjekte edilmesi ile mimiklerin sebep olduğu kırışıklıkların azaltılmasını yahut giderilmesini geçici olarak önlemektedir. Botoks’un en çok tercih edildiği bölge göz çevresi ve alın kırışıklıklarıdır.

Genellikle 30’lu yaşlardan sonra tercih edilen bu yöntem kaslara belli bir süreye kadar size iyi hissettirecek yön vermektedir. Bu işlem mutlaka konusunda uzman bir dermatolog veya plastik cerrahi tarafından gerçekleştirilmelidir. Yaklaşık 10-15 dakika sürmekte olan uygulamadan sonra birkaç saat boyunca, enjeksiyon yapılan bölgede ki kasları çalıştırmanız, uygulamanın daha etkili olmasını sağlayacaktır. Bununla birlikte uygulama sonrası başınızı öne eğmemeye, yüksekte tutmaya ve uzanmamaya özen göstermeniz gerekmektedir. Uygulama sonrasında alkol ve sigara tüketimini bir süre yapmamalı, bunun dışında solaryum, hamam, sauna, derin cilt temizliği, peeling gibi işlemlerden kaçınmalısınız.

Bu işlemin etkisi yaklaşık 4-6 ay kadar sürmektedir, etkisi geçtiğinde cilt tekrar eski halini alır. Bu nedenle düzenli olarak yaptırmak, tedavinin etkisini arttıracaktır. Genç görünmek artık sanıldığı kadar büyük operasyonlar gerektirmemekte ve uzun vakitlerin harcanmasına gerek kalmadan gerçekleşmektedir. Botoks mucizesi ile tanışarak, genç görünebilir ve her yaşta kendinizi mutlu hissedebilirsiniz. Botoks, kırışıklıkların yanı sıra terleme şikayetlerini gidermek ve migren tedavisi içinde tercih edilen yöntemlerdendir.