Mezoterapi, cildin orta tabakasına (mesodermal) bir dizi vitamin, mineral ve amino asit kokteylinin verildiği, yüzeysel mikro enjeksiyonlara dayanan, invazif olmayan bir tekniktir. Bu bileşenlerinin füzyonu cildi besler ve gençleştirir, aynı zamanda cildin doğal elastikiyeti için gerekli olan kollajen ve elastin üretimini uyarmada teşvik edici rol alır. Yüksek konsantrasyondaki serum, vitamin ve diğer besleyici bileşen karışımları kan dolaşımını arttırır, cildi besler, hasarlı dokuları onarır, cildinizin tazelenmiş ve gençleşmiş hissetmesini sağlar.

Mezoterapi  enjeksiyonları yaşlanan cilt, yüzeysel çizgiler ve kırışıklıklar, göz altı, çatlama izleri, pigmentasyon, selülit ve saç incelmesi gibi çeşitli cilt sorunlarını tedavi edebilir. Donuk, yorgun görünümlü cildi ve yüzeysel kırışıklıkları anında iyileştirebilir, cildin yaşlanan toksinleri dışarı atmasına yardımcı olan halsiz kan dolaşımını iyileştirmesine yardımcı olur. Bu sayede doğal görünümlü ve sağlıklı bir cilt elde edersiniz. Cildinizi aydınlatmakla da kalmayıp yaşlılık lekeleri, pigmentasyon ve melazma gibi cilt sorunlarını da giderebilir, cildinizin nem içeriğini arttırmada yardımcı olabilir. Bu yöntem ayrıca akne izlerini tedavi etmek için kullanılabilir.

Çok ince bir iğne kullanılarak yapılan çoklu mikroenjeksiyonlar, cildin yüzeyinin altındaki mezoderm içine uygulanır. Tedavi süresi yaklaşık otuz dakika sürer ve ağrılı olmamasına rağmen, biraz rahatsız edici olabilir, bu nedenle cilt biraz hassassa anestezik bir krem kullanılabilir. Her iki haftada bir, yılda 1-2 kez yapılan bakım uygulamalarıyla 6-8 seanslık bir tedavi önerilmektedir. Tedavinizin yoğunluğuna ve kullanılan bileşenlere bağlı olarak, seans sayısı değişebilir.

Kolay uygulanabilen mezoterapi ile gençleşmeye ne dersiniz? Zamanı geri alamazsınız ama gençliğini geri alabilirsiniz!