Genital Dolgu

Genital dolgu işlemi genital bölgeye yapılan bir işlemdir. Bu işlem çeşitli nedenlerden dolayı uygulanmaktadır. Bu nedenler;

  • Genital bölgede hacmin kaybedilmesi,
  • Estetik görünüm kazandırılması,
  • Fonksiyonel iyilik hali kazandırılması açısından yapılmaktadır.

Dolgu malzemesi genel olarak hyaluronik asit kullanılmaktadır. Hyaluronik asit cilt altına enjekte edilerek gerçekleşen bu işlem de genital bölgeye hacim kazandırmaktadır. Genital dolgu işlemi genel minmal invaziv olan bir işlem olarak bilinmektedir. Lokal anestezi eşliğinde işlem gerçekleşmektedir. Bu işlem kadınların cinsel ilişki sırasında olan özgüvenlerini arttırmaktadır.

Alanında uzman olan bir sağlık profesyonelleri tarafından uygulanması etki durumunu arttırmaktadır. Özellikle de doğum sonrasından dolayı genital bölgede gelişen değişimlerin düzeltilmesinde yaygın bir şekilde uygulanmaktadır. Genital dolgu işlemi kişisel tercihtir. İhtiyaç durumu dışında özel olarak da uygulanmaktadır.

Genital Dolgu Nedir?

Genel olarak minimal bir invaziv işlemidir. Genital dolgu işlemi estetik ve sağlık açısından yapılmaktadır. Bu işlem genel olarak genital bölge de hacim kaybedilmesi ve de genital sarkma sorunlarının çözülmesi açısından özel olarak formülüze edilmiştir. Bu işlemin kadınların kendine güvenlerini arttırır aynı zamanda sağlık ve yaşam kalitelerini de arttırmaktadır.

Genital Dolgu Kimlere Yapılmaktadır?

Genital dolgu işlemleri 18 yaşını dolduran kadınlara uygulanmaktadır. Kişilerin istekleri ve sağlık durumların göz önüne alınarak kişilerin uygun olup olmadıklarına karar verilerek işlem gerçekleşir.

Genital Dolgu Neden Gerçekleşmektedir?

Genital dolgu işlemi genel olarak iki amaç ile yapılmaktadır.

  • İlk olarak vajina da görülen çökmelerin ve sarkmaların düzeltilmesi açısından büyük vajinal dudaklara uygulanmaktadır.
  • Diğer bir amacı ise G noktası olarak bilinmekte olan haz noktasının büyütülerek belirgin duruma getirilmesidir. Bu yöntem sayesinde cinsel haz alma arttırılıp kadınların cinsel yaşamlarının iyileştirilmesine yardımcı olmaktadır.

Genital Dolgu İşlemi Ne Kadar Sürede Yapılmaktadır?

Genital dolgu işlemi genel olarak hyalüronik asit kullanılarak yapılır. Bu işlem yaklaşık olarak 15 dakika sürmektedir. Eğer yağ kullanılarak uygulama gerçekleşirse işlem süresi 1 saati bulmaktadır.

Genital Dolgu Zararı Var Mıdır?

Uygulama esnasında kullanılan dolgu malzemeleri arasında hastanın kendi vücut yağı ya da hyaluronik asit yer almaktadır. Bu sebeple genital dolgu işlemi güvenilir bir işlemdir. Vücutta herhangi bir zarara neden olmamaktadır. Bu maddelerin kullanımı sayesinde risk durumu da minimum seviyeye indirmektedir. İşlem sonrasında kızarıklık ve kaşıntı gibi yan etkiler meydana gelmektedir. Bu yan etkiler bir günden fazla sürmez.

Genital Dolgu Kalıcı Bir İşlem Midir?

Genital dolgu işlemi sonuçları kalıcı değildir. İşlem sırasında kullanılan dolgu malzemesi hyaluronik asit ve yağ doku vücut içerisinden emilir. Genital dolgu işlemi sahip olunan cilt yapısı ve diğer faktörlere bağlı olarak 12 ay devamlılık sağlamaktadır. Bu süre sonunda etki azaldığından dolayı bu işlemin tekrarlanması gerekmektedir. 12 ayda bir dolgu işlemi yapılabilir.

Vajina da Dış Dudak Sarkması Neden Meydana Gelir?

Vajina da dış dudak sarkması çeşitli sebeplerden dolayı oluşmaktadır. Bu sebepler;

  • Öncelikle düzenli bir şekilde kullanılan ancak cilt yapısı açısından uygun bulunmayan kozmetiklerin kullanılması,
  • Sık bir şekilde kilo alıp vermek,
  • İlerleyen yaşlarda bu durumun gelişmesinde bir faktördür. Vücutta elastikiyet durumunun azalması ile beraber,
  • Lazer ve ağda gibi sık bir şekilde uygulanan yöntemler yine dış dudaklarda sarkmalara neden olmaktadır. Bu işlemler cilt yapısının bozulmasına neden olmaktadır.

Bu durumun etkisinin azaltılması ya da önlenmesi açısından uygun yöntemler ve yaşam tarzı değişiklikleri uygulanmalıdır.

Dış Dudak Sarkması Hangi Yöntemle Geçer?

Dış dudak sarkmasının tedavi edilmesinde dudaklara özel olarak uygulanan dolgu maddeleri ile sıklıkla başvurulmakta olan bir yöntemdir. Dolgu maddeleri dış dudakların hacimlerini arttırarak sarkma durumunu gidermektedir. Bu işlem sayesinde genital bölgenin daha çekici, genç ve de toplu bir şekilde görünmesini sağlamaktadır.