Genç yaşlarda da ortaya çıkabilen çene altındaki dolgunluk yani gıdı estetik açıdan kişilere rahatsızlık vermektedir. Günümüz teknolojisinde bu sorundan kısa sürede kurtulmak mümkündür. Güzel bir yüze sahip olmak için yüz ve çene hatlarının belirgin olması oldukça önemlidir. Keskin çene hatları güzel görünmenin sırlarından biri olmakta ve çene altında oluşan yağ dokusu bu güzelliği gölgelemektedir. Yapısal olarak gıdı problemi olanlar genç yaşta da bu sorunla karşılaşabilmektedirler. Teknoloji ile birlikte estetik açıdan gıdı gibi problemlerin çözümü artık çok kolay! Vshape, Thermilift, Ulthera ve Mezoterapi yöntemleriyle ameliyatsız gıdı estetiği sağlanabilmektedir.

Gıdı problemi, her yaşta görülebilmektedir. Özellikle erken yaşlarda yapısal yatkınlık ya da kilo fazlalığına bağlı olarak ortaya çıkmaktadır. Gıdı problemi yağ fazlalığı ve ciltte sarkma olarak tanımlanabilmektedir. Ciltte oluşan yağ fazlalılığı ile gıdı problemini en etkili çözüm yöntemlerinden biri Vshape uygulamasıdır.

Vshape Nasıl Etki Eder?

Vshape, yüz bölgesinde güvenle uygulanan bir yöntemdir. Ultrason dalgalarıyla iri yapılı yağ hücreleri parçalanmaktadır. Uygulama esnasında çevre dokular zarar görmemektedir. Vshape radyofrekans ve ultrason teknolojilerini birlikte kullanan bir teknolojidir. Radyofrekans dalgaları ile cilt altına iletilen ısı ve ses dalgaları sayesinde yağ dokuları parçalanmakta ve ciltte sıkılaşma ve toparlanma meydana gelmektedir.

Vshape Kaç Seansta Etki Eder?

Vshape ile gıdı estetiği tedavisi 2 hafta arayla 20 dakika süren seanslarda uygulanmaktadır. Uygulama yapılan bölgede ciddi yağ dokusu kaybı ve gerginlik sağlanmaktadır. Bu sebeple ilk seans sonrasında da gözle görülür ciddi sonuçlar alınabilmektedir. Beklenen etki ise 4 seans sonrasında alınmaktadır. Uygulama kalıcı olduğu için takip eden yıllarda sadece 1 seans yaptırmak yeterli sonuçlar için etkili olmaktadır.

Thermilift Nedir?

Yüz derisinin yenilenmesi, şekillenmesi ve sıkılaşması için uygulanan kozmetik bir teknolojidir. Uygulama esnasında ciltteki mevcut kolajenler sıkılaşmakta ve yeni kolajen oluşumu tetiklenmektedir. İlk seans sonrasında etkiler gözle görülebilmektedir. Günlük yaşam etkilenmeden her cilt tipine uygulanabilmektedir. Uygulama yapılırken deri yüzeyi soğutucu sprey ile korunurken der altı liflere ısı verilmektedir. Buda ciltte sıkılaşma ve gençleşme sağlamaktadır. Uygulama süreleri, işlem yapılacak bölgeye göre değişiklik göstermektedir. İlk seansta da etkili sonuçlar alınmakta olup, en etkili sonuçlar ise zamanla artarak ortaya çıkmaktadır.

Ulthera – Ultheraphy Nedir?

Bu yöntemle alın ve göz çevresi kırışıklıkları yok edilmektedir. Göz kapaklarında oluşan torbalar, düşük göz kapakları tedavi edilmektedir. Kaş düzeltme, yanak ve çene sarkmaları ve özellikle boyun ve gıdı sarkmaları tedavi edilmektedir. Uygulamada cilt altında yer alan bağ dokusunun güçlenmesi sağlamakta, yüz germe operasyonlarını ameliyatsız olarak çözmektedir.

Ultrason prosedürlerindeki gibi, işlem yapacak olan başlık cilde temas ettirilmektedir. Bu başlık sayesinde cilt ve cilt altındaki doku cihaz ekranında izlenebilmektedir. Doku gösteren başlık sayesinde uygulama planı yapılabilmektedir, cilt altına ulaştırılacak olan enerji planlanmakta ve kontrollü olarak cilt altına iletilmektedir.

Uygulama sonuçları tek bir seansta gözlemlense de en etkili sonuçlar 60-90 gün arasında alınmaktadır. İşlem 1 yıl kalıcılık sağlamakta ve seanslar ortalama 30 dakika kadar sürmektedir.