Göz kapakları, bakışları ve yüzü ciddi anlamda etkileyen bölümlerden bir tanesi. Böyle olunca da yüz bölgesinde bulunan diğer alanlar için olduğu gibi göz kapakları da istenilen görüntüde kalması adına gerekli özenin gösterilmesi gereken bir alan. Burada yer alan derinin son derece ince bir yapıya sahip olması, dış etkenler ile karşı karşıya kalmanın etkilerini çok daha erken ve net bir şekilde ortaya koymasına neden olmaktadır. Göz kapağı estetiği ise bu aşamada devreye girerek göz bölgesinin çok daha estetik bir görünüme ulaşmasına yardımcı olmaktadır.

Göz Kapağı Estetiği Nedir?

Başta sarkma olmak üzere farklı sorunların başarılı bir şekilde ortadan kaldırılabilmesi adına göz kapağı estetiği çalışmaları devreye girmektedir. Göz kapağının çok daha yaşlı ve yorgun bir görünüme sahip olmasından şikayetçi kişiler, doğru isimler tarafından yapılacak olan bu estetik operasyon ile beraber aradığı cevaplara etkili bir şekilde ulaşmayı başaracaklardır.

Kimler Göz Kapağı Estetiğine İhtiyaç Duyar?

Fazla deriye sahip, sarkmış, düşmüş, gözleri perdeleyen, kırışmış ve yorgun bir görüntüye sahip göz kapakları kişilerin olduklarından daha farklı görünmelerine neden olmaktadır. Göz kapağı estetiği ile beraber göz kapağında meydana gelmekte olan sorunların başarılı şekilde giderilmesi sağlanmaktadır. Yapılacak olan işlemlere bağlı olarak 35 ila 70 yaş aralığındaki kişiler göz kapağı estetiği ile arzu ettikleri görüntüye kolaylıkla erişmiş olacaklardır. Bununla beraber çok daha ufak yaşta göz kapağında bir problem yaşayan kişiler de doğru şekilde yapılacak incelemeler sonucunda doğru işlemler ile aradığı sonuçlara erişmiş olacaklardır.

Göz Kapağı Estetiğinde Plexr Yöntemi

Günümüzde artık estetik anlamında gelişmekte olan teknoloji ile beraber pek çok konuda olduğu gibi göz kapağı estetiği konusunda da farklı yöntemler kullanılmaktadır. Plexr yöntemi ise ilk olarak kullanılmaya başlandığı dönemden itibaren kadın erkek fark etmeden pek çok kişinin hakkında araştırma yaptıkları yöntem olarak ön plana çıkmaya başladı. Klinik çalışmaları yapılmış ve uzun süreler boyunca sonuçları takip edilmiş olan bu yöntem, CE Belgesi’nin yanı sıra uluslararası patente de sahiptir.

Göz kapağı için Plexr  uygulanmak istendiği zaman öncelikli olarak bölge dikkatlice temizlenerek sonrasında buraya lokal anestezik krem sürülür. Sonraki aşamada ise bu kremin göz kapaklarına tam olarak etki etmesi beklenir. Etkinin tam olarak ortaya çıkmasından sonra ise artık uygulamasına başlanır. Plexr uygulamasında uygulamanın yapılacağı cilt yüzeyi ile cihazın arasındaki potansiyel fark ve havada yer alan gazlar plazma enerjisine dönüştürülmektedir. Ortaya çıkan bu enerji ise cilt yüzeyinde bulunan lezyonu buharlaştırmakta ve böylelikle sorunlu olan dokular yok edilirken yeni doku oluşumu süreci de başlamaktadır. Oldukça kısa bir süre içerisinde yapılacak işlem sonrasında ise bölgeye buz uygulaması yapılmaktadır. İşlem sonrası göz kapağında meydana gelebilecek olan ödem ise kullanılacak damla ile kısa bir süre içerisinde kaybolacaktır.

Yapılacak Plexr göz kapağı estetiği uygulaması sonrasında bölgede kabuklar meydana gelebilmektedir. Bu kabuklara kesinlikle dokunulmamalı ve direkt olarak güneşe çıkmak yerine bölgeye güneş koruyucu sürülmelidir. Kabuklar düşmeden bölgeye alkol ve farklı kimyasallar içeren kozmetik ürünleri ve krem gibi ürünler asla sürülmemelidir. Kabukların üzeri asla bant veya flaster ile kapatılmamalıdır. Bölgenin temizlenmesi esnasında ise bebe şampuanı, saf sabun gibi içerisinde herhangi bir koruyucu içermeyen malzemeler kullanılmalıdır. 10 gün içerisinde kendiliğinden dökülecek olan kabukların altında çıkacak olan pembe dokunun ise aynı şekilde güneşten korunması gerekmektedir. Var olan bu detaylara dikkat edilmesi sonucunda göz kapağı istenilen genç ve sıkı görünüme erişmiş olur.