Cildin kendini yenileme süreci 30’lu yaşlardan sonra yavaşlatmaktadır. Cilt nemliliğini kaybetmeye başlamakta ve daha kuru olmaktadır. Bunun yanı sıra göz çevresinde ince çizgiler ortaya çıkmaya başlamakta ve cilt artık eskisi gibi pürüzsüz olmamaktadır. Yaş ilerledikçe zamanla gözaltlarında morluk, çukur ve halkalar belirmeye başladığında yüzde yorgun bir ifade ortaya çıkar .göz çevresinin ve gözaltındaki çukurluk (göz yaşının süzüldüğü alan) ışık dolgusu gibi göz altına uygulanabilecek hyaluronik asit içerikli özel dolgu maddelerin sayesinde göz altı eskisi gibi parlak ,canlı ve dinlenmiş görüntüsüne tekrar kavuşması sağlanır.

Işık Dolgusu Nedir?

Göz altı ve çevresindeki çukurluğu düzeltmek için tasarlanmış özel hyaluronik asit içerikli dolgu maddelerinin genel adıdır.

Gözaltı Işık Dolgusunun Etkileri Nelerdir?

Gözaltı ışık dolgusu öncelikle gözaltına uygulanmak için özel olarak üretilmiş bir maddedir. Bu dolgu, gözaltı çukurlarının düzelmesini sağlamakta ve göz çevresinin deri kalitesinin artmasını sağlamaktadır. Yeniden yapılandırma özelliği sayesinde göz çevresinin gençleştirilmesi, halka ve morlukların azaltılması hedeflenmektedir.Çukurlukla beraber Morluk ön planda ise tedaviye Mezoterapi eklenebilir.

Gözaltı Işık Dolgusu Kalıcı Mıdır?

Gözaltı Dolgusu uygulandıktan sonra ortalama 12-18 arası kalıcı olabilmektedir ve tekrar edilmezse bile eskisinde daha kötü olmamaktadır .

Gözaltı ışık Dolgusu Kimlere Uygulanabilir?

Gözaltında belirgin çukur, morluk ve halka olan hastalara gözaltı ışık dolgusu uygulanmaktadır. İlerleyen yaşlar bu etkilerin ortaya çıkmasına sebep olduğu için gözaltı derisinin yeniden yapılanmasını sağlamak için, göz çevresinin gençleşmesi için ışık dolgusu uygulanmaktadır. Diğer durumlar için bu uygulanmadan yararlanmak isteyen hastalar deneyimli hekimlere başvurarak, detaylı inceleme sonrasında gözaltı ışık dolgusundan yararlanabilmektedirler.

Gözaltı Işık Dolgusu Hangi Bölgelere Uygulanmaktadır?

Gözaltı çukurlarının doldurulması, göz çevresinin yeniden yapılanması ve gençleştirilmesi için uygulanmaktadır. Bu sebeple uygulama alanı göz çevresidir.

Gözaltı Işık Dolgusu Kaç Seans Uygulanmaktadır?

Genel olarak gözaltı ışık dolgusu tek seans uygulanır ve gerek görüldüğünde 3-4 hafta sonra küçük düzeltmeler yapılabilir.

Uygulama Ne Kadar Sürmektedir ve Sonrasında Günlük Yaşama Dönülebilir Mi? Ağrılımıdır ?

Gözaltı ışık dolgusu yaklaşık 15 dakika sürede uygulanabilmektedir. İnce ve ucu keskin olmayan özel kanüllerle yapıldığı zaman uygulamaya bağlı morluklar gibi yan etkiler gözlenmemekte ve bu sebeple günlük yaşama hemen geri dönülebilmektedir. İşlem tüm yüz dolguları içinde en az ağrılı uygulamadır.