Gözaltında meydana gelen morluk ve çöküklük, hem yorgun hem de yaşlı gözükmeye sebep olmaktadır. Gözaltı çukurları ilerleyen yaş ve buna bağlı doku kaybının olmasıyla ortaya çıkmaktadır. Bu durumda gözaltındaki düz yapı bozulmakta ve ışığı iyi ölçüde yansıtamadığı için gözaltında gölgelenmeler meydana gelmektedir. Gözaltı morluklarının en temel sebebi, çukurlaşan gözaltlarında oluşan gölgelenmelerdir. Genetik yatkınlığı olanlar yaş ilerlemeden de gözaltı morluklarıyla karşılaşabilmektedirler. Gözaltı morluklarının tedavi edilmesi için en etkili yöntemlerden biri gözaltı ışık dolgusu denilen Hyalüronik asit ve amino asitlerden oluşan mezoterapik ürün karışımıdır. Bunun yanında yine hyaluronik asit, amino asit  gibi cilt kalitesini artıran ürünlerle birlikte renk açıcı ve dolaşım düzenleyici ürünlerin olduğu mezoterapi kokteylleri de morluk ve kırışıklıklık için oldukça başarılıdır.

Mezoterapik Işık Dolgusu ile Gözaltı Morlukları Tedavisi

Hyalüronik asit ışık dolgusunun aktif maddesidir. Hyalüronik asit, doğal olarak vücutta bulunmaktadır, bu sebeple bu asidin vücutta dolgu ile arttırılması ciltte onarım sürecini hızlandırmaktadır. Gözaltı derisi ince ve hassas olduğu için riskli olan bu bölgeye yapılan uygulamalara özellikle dikkat edilmesi gerekmektedir. Gözaltı morlukları tedavisinde uygulanacak maddenin özel olarak tasarlanması gerekmektedir. Bu anlamda gözaltı tedavilerinde en etkili ve özel uygulama ışık dolgusudur. Işık dolgusu, ince uçlu iğnelerle deri altına uygulanmaktadır, içeriğindeki etken maddeler uygulama yapılan bölgede cildin gençleşmesini, onarılmasını sağlamaktadır. Gözaltında oluşan morluk ve halkaların tedavisinde en etkili yöntem ışık dolgusudur. Burda bahsedilen  Işık dolgusu göz altı çukurlarını doldurmak için kullanılan Işık dolgusu değildir. Mezoterpi ürününü olarak üretilen deri kalitesini artıran ve onaran mezoterapik ışık dolgusu anestezik krem uygulanarak yapılmaktadır, böylece acı ve ağrı hissi ortadan kaldırılmaktadır. İşlem sonrasında günlük hayata geri dönülebilmektedir. Mezoterapik kokteyler ve mezoterapik ışık dolgusu 3-4 seans yapılır ve yıl içinde tekrar edilmesinde fayda vardır.

Gözaltı Kırışıklık Tedavisi

Yılların geçmesi vücutta değişikliklere yol açmaktadır. Bu değişiklikler özellikle yüz bölgesinde önce ince çizgiler çıkmasına, sonrasında ise kırışıklıklara dönüşmektedir. Yıllara meydan okumak teknoloji sayesinde artık mümkündür. Yüzdeki çizgiler, mimiklerin yol açtığı ince çizgilere yol açar, ancak zaman ilerledikçe mimik olmadan da yüzdeki çizgiler gözle görülüyorsa yaşlanma belirtileri ortaya çıkmış demektir. Kırışıklıklar mutlaka ortaya çıkmaktadır ancak bu kırışıklıkların oluşmasını önlemek ve ortadan kaldırmak mümkündür. Kırışıklık tedavisinde cilde ihtiyacı olan kolajen ve elastin üretimini tetikleyen tedavilerden destek alınmaktadır. Gözaltı kırışıklık tedavisi hem medikal hem de teknolojik yöntemlerle tedavi edilmektedir.

Botoks ile Kırışıklık Tedavisi

Botoks, yüzde meydana gelen kırışıklıkların tedavi edilmesinde en etkili yöntemlerin başında gelmektedir. Botoks, göz çevresi, kaş arası, alın bölgesinde oluşan kırışıklıkları hafifleten ve ortadan kaldıran bir tedavi yöntemidir. Uygulama 10 dakika kadar sürmekte olup, etkileri hemen gözlemlense de en etkili sonuçlar 7-10 gün sonra alınmaktadır. Botoks, içeriğindeki etken maddelerin cilt altına enjekte edilmesiyle uygulanmaktadır. Botoks maddesi çizgilere yol açan kasların kasılmasını geçici olarak durdurmakta ve böylelikle kırışıkların artmasını ve oluşmasını geçici olarak durdurmakta ve önlemektedir.

Dolgu Enjeksiyonu ile Kırışıklık Tedavisi

Dolgu enjeksiyonu birçok tedavide yaygın olarak kullanılmaktadır. İçeriğinde bulunan hyalüronik asit, ciltte var olan bir madde olduğundan uygulama sonrasında yan etki ya da alerji oluşmasına izin vermeden istenilen tedavi sonuçlarının alınmasını sağlamaktadır. Hyalüronik asit sayesinde cilt gençleşmekte, parlaklık kazanmakta ve elastikiyeti artmaktadır. Dolgu ile ciltte oluşan kırışıklar tedavi edilmekte, cilt gençleşerek pürüzsüzlük kazanmaktadır.

Scarlet S ile Kırışıklık Tedavisi

Scarlet S, üzerinde mikro iğneler olan, cilt altına radyo frekans dalgalarının gönderilmesiyle etki eden anti aging sistemidir. Uygulama esnasında cilt yüzeyi hasar görmeden, cilt altında kolajen ve elastin üretiminin artması sağlanmaktadır. Böylelikle cilt yeniden yapılanmaya başlamakta ve gençleşmektedir. Tedavi genellikle 3 hafta arayla 3-4 seans uygulanmaktadır. Bu seans süreleri kırışıklıkların derinliğine ve kişiden kişiye göre değişiklik göstermektedir.

Icon Lazer ile Kırışıklık Tedavisi

Icon Lazer, özel teknolojisi sayesinde cilt altına yüksek enerji iletilmesini sağlamaktadır. Bu özellik ise kolajen üretiminin artmasını sağlamaktadır, böylelikle ciltte yenilenme süreci başlamaktadır. Uygulama 2 hafta arayla genellikle 3-4 seans uygulanmakta ve uygulama sonrasında günlük yaşama hemen geri dönülebilmektedir.

Fokus Ultrason ile Kırışıklık Tedavisi

Tek seans uygulanan bu yöntemde ultrason dalgaları cildin 1,5 ve 3 mm derinliklerine fokuslanarak meydana getirdiği ısı hasarları ile kırışıklıkların iyleşmesi ve cildin kendini yenileme süreci başlamaktadır.