Zaman ilerledikçe fiziksel değişiklikler yaşanmakta ve yılların verdiği yorgunluklar cildimize, bedenimize yansımaktadır. Zamanı geri alabilen teknoloji henüz bulunmadığından gençliğe dönmek mümkün değil! Gençlik yıllarına dönemeyiz ama gençliğimizi kazanabilir, yıllara meydan okuyabilir ve ileri teknoloji sayesinde genç ve güzel görünebiliriz! Nasıl mı? PRP adı verilen son teknoloji gençliğin iksiri ile…

Vampir yüz olarak da adlandırılan PRP cilt gençleştirme enjeksiyonları, hastanın kendi kanının özel test tüplerine çekildiği son teknoloji kozmetik prosedürdür. Bu tüpler, kırmızı kan hücrelerini Plazmadan ayırmak için hemen santrifüje tabi tutulur ve Platelet Zengin Plazma olarak bilinen sarı bir serum elde edilir.

Plazma kanda bulunan birincil bir bileşendir ve kırmızı kan hücreleri, beyaz kan hücreleri ve trombositler gibi diğer birçok elementten oluşur. Vasküler Endotel Büyüme Faktörleri (VEGF), kan akışını, kollajen büyümesinin artmasına neden olan oksijenlenmeyi, doku iyileşmesini ve cilt yenilenmesini sağlayan en önemli PRP bileşenlerinden biridir.   İlk önce hastadan kan alınır, santrifüjleme adı verilen bir işlemle, trombositler diğer kan hücrelerinden ayrılır, bu daha sonra plazma içindeki trombosit konsantrasyonunu arttırır.   Bir hastanın kendi kanını kullanmak, kan nakliyle ilişkili alerjik reaksiyonları ortadan kaldırır.   Bu yeni oluşturulan trombosit zengin plazma daha sonra spesifik tedavi alanına enjekte edilir, böylece cildiniz kollajen ve elastik lifleri daha verimli şekilde yeniden üretir.   Bu trombositler vücudun hasarlı dokuyu iyileştirme ve yüzlerce doğal büyüme faktörü içerdiklerinden yeni hücre büyümesini destekleme yeteneklerine yardımcı olur. PRP ileri yaşlanma karşıtı ve iyileştirici bir tedavi yöntemidir.

Neden PRP?

-Kırışıklıkları ve ince çizgileri tedavi eder

-Kollajenleri uyarır

-Cildi genel gençleştirme için doğal olarak pürüzsüzleştirir

-Cildi Sıkılaştırır

-Göz çevresindeki koyu halkaları iyileştirir

-Akne izlerini iyileştirir

-Çatlak izlerini iyileştirir

-Nemlendirir

-Donuk / yorgun görünümlü cildi iyileştirir

Trombositler, cildimiz için enerji botu görevi gören büyüme faktörleri bakımından zengindir. Bu, cildimizin iyi şekilde işlev görmesine yardımcı olur, aynı zamanda antioksidan ve nemlendirici özelliklerde sağlarken kolajenden elastine kadar her şeyi arttırır.

PRP genel cilt gençleştirme ile ilgilenen, koyu halkalardan, pigmentasyondan, ince çizgilerden ve kırışıklıklardan muzdarip hastalar için idealdir. Nihai yaşlanma karşıtı tedavi yöntemidir ve yaşlanma karşıtı enjeksiyonlarla veya hyaluronik asit dolgu maddeleriyle mükemmel bir kombinasyon olarak da kullanılabilir.