Kök Hücre ve Doğal Dolgu Kaynağı Olarak Kendi Yağınızı Teknolojik Bir Şekilde Kullanmak!

KÖK HÜCRE NEDİR?

Kök hücreler, doğal olarak oluşan, kendini yenileyen ve vücudun neresine enjekte edilirlerse edilsinler kendilerini özel hücre tiplerine dönüştürmek için benzersiz bir yeteneğe sahip özel hücrelerimizdir. Kök hücreler, “farklılaşmamış hücreler” olarak bilinirler; deri veya kas hücresi gibi farklı bir hücre türü olma yeteneğine sahip, esasen biyolojik “yağlarımız”dır. Cilde enjekte edildiğinde, kök hücreler doku iyileşmesini artıran ve yeni kan damarlarının büyümesini tetikleyen güçlü büyüme faktörlerini serbest bırakarak çalışır. Bu harika teknik, diğer tüm lazer veya cilt yenileme işlemlerinden daha iyi sonuçlar verir, çünkü kök hücreler cildin sağlığını önemli ölçüde iyileştirir ve diğer tedaviler gibi cildi yormadan kendinize ait bu bileşen ile bütünleşir.

Yeni teknik, kendi yağınızı küçük bir mikro kanülle çıkarmayı sağlar. Bu lokal anestezi altında yapılır.. Toplanan yağ daha sonra santrifüjlenir ve daha sonra kök hücreler ayrılır ve son olarak gençleştirme gerektiren bölgelere derinin hemen altına kök hücre ve dolgu olarak enjekte edilir. Tedavi yalnızca yaklaşık bir saat sürer ve ağrısızdır, iyileşme süresi yalnızca bir ila iki gündür. Kök hücreler ve stromal vasküler fraksiyonun zaman içinde elastin ve kollajen oluşturduğu, sürekli ve çarpıcı sonuçlar verdiği bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Dolaşımı artıran ve cildinizi uyandıran dermis tabakasındaki aktiviteyi artırırlar, bu da kırışıklıklarda, yaşlılık lekelerinde, pigmentasyonda (gözlerin altındaki koyu halkalar) ve cilt hidrasyonunda çarpıcı bir iyileşme sağlayarak cildinize daha genç bir görünüm kazandırır. 

Nihai sonuçların ortaya çıkması dört aya kadar sürebilir, ancak bunlar uzun vadeli ve doğaldır ve sonuçlar yıkım yerine yenilenmeden gelir. İlk değişim zaten hemen fark edilecektir. Yani kendi yağınızı kullanarak yaptığımız kök hücre ve dolgu tedavileri sayesinde anlık dolgu etkisini alırken bir yandan da iyileşmenin her geçen gün devam ettiği harika bir sonuca ilerleten tek tedavidir.

Kök Hücre ve Dolgu için Yağ Transferi

Aynı seansta bölgeye daha fazla hacim kazandırmak için yanaklar, orta yüz, derin kırışıklıklar, nazolabial kıvrımlar ve gözaltı morlukları gibi daha fazla hacim gerektiren bölgelere mikro yağ enjeksiyonu yapılabilir. Kök hücre transferi ile birlikte mikro yağ transferinin hayatta kalma oranı çok daha yüksektir. Bu sayede pubis estetiğinde bile tercih edebilir ve harika bir yenilenme ile kucaklaşabilirsiniz.

Bu prosedür, uzun vadeli sonuçlar sağlayacak ve sürekli olarak geçici dolgu tedavileri geçirme ihtiyacını ortadan tamamen kaldıracaktır.

KÖK HÜCRELER YÜZ YAĞ TRANSFERİ VEYA DOLGU OLARAK NASIL KULLANILIR?

Bir yüz dolgusu veya yağ aşılama prosedürü bağlamında kullanıldığında, kök hücreler boşlukları doldurmak ve cildinizin dokusunu ve görünümünü iyileştirmek için çalışır. Kök hücreler ayrıca güneş hasarı, kırışıklıklar, ince çizgiler ve akne izlerinin görünümünü de azaltır. Kök hücreler, daha uzun süreli sonuçlar üreterek ilk prosedürden sonra uzun süre cildin görünümünü iyileştirmeye devam etme yeteneğine sahiptir.

KÖK HÜCRELERİ ELDE ETMEK İÇİN YAĞ NEREDEN ALINIR?

Kök hücreler, kendi yağınızla birlikte, vücudunuzun yağ depolarından alınır – genellikle karın, iç bacaklar veya kalçalardan. Kök hücreler, tedavi edilen bölgeye gelişmiş bir kan akışı oluşturarak ve böylece iyileşmeyi destekleyerek arzu ettiğiniz bölgede estetik görünümünüzü canlandırmak için çalışır.

KÖK HÜCRE DOLGUSU ile YÜZ GERME İŞLEMİ

Kök hücre yüz germe, karından veya diğer uygun görülen bölgeden yağ almak ile başlar. Daha sonra yağ, kendi vücudunuzun kök hücrelerini ayırmak için kullanılan dönen bir santrifüje konur – kök hücrelerin çıkarılmasını ve konsantre edilmesini sağlarız. Konsantre yağ daha sonra, arzu edilen bölgelere olmak üzere kendi yağınızla birlikte tedavi edilecek alana enjekte edilir.

KÖK HÜCRE İÇİN İDEAL ADAY KİMDİR?

Bir kök hücre tedavisi için, daha genç ve estetik görünmek isterken ameliyatsız gençleştirme işlemi arayan hastalar için mükemmeldir. 

KÖK HÜCRE VE DOLGUDA KENDİ YAĞIMI KULLANMAK NE KADAR KALICI?

Yağ enjeksiyonu uygulamalarının estetik açıdan tatmin edici sonuçlar verdiği yıllardır tecrübe edilmektedir. Ancak bazı hastalarda bu sonuçların kalıcılık oranı tatmin edici olmamıştır. Günümüzde gelişen teknoloji sayesinde vücudunuzdan alınan fazla yağ, o yağdan izole edilmiş kök hücreleriniz ile zenginleştirilerek tedavi gerektiren başka bir bölgeye enjekte edilmekte ve bu da sonuçların kalıcılığını büyük ölçüde artırmaktadır.

Minimum iyileşme süresi ile; yalnızca ilk gün yağ enjeksiyonu yapılan bölgede hafif bir ağrı olabilir. Yağ alınan bölgede 1-2 gün ağrı olabilir, basit ağrı kesicilerle giderilebilir.