Yıllar geçtikçe ciltte oluşan kırışıklıklara her geçen gün yenileri eklenir. Mimiklerimizin sebep olduğu kırışıklıklar, gülmeden, kaşlar çatılmadan da gözle görülüyorsa ciltte değişimin başladığını söylemek mümkündür. Yıllar ilerledikçe istem dışı kasılan kaslar, kolajen dokusuna zarar vermekte ve ince çizgiler yerleşmiş kırışıklıklara sebep olmaktadır. Kırışıklıklar anatomik yapı gereği kaçınılmaz olsa da, kırışıklıklardan kurtulmak ya da önlemek artık mümkündür.

Kırışıklık tedavisinde enjeksiyon yöntemleri ve teknolojik yöntemler kullanılmaktadır. Botoks, dolgu, kolajen aşısı, prp ve mezolift enjeksiyon yöntemleri arasında yer almaktadır. Scarlet S, Ultera, Icon Lazer, Thermismooth ve Coollifting teknolojik cihazlar arasında yer almaktadır.

Kırışıklık Tedavisinde Kullanılan Yöntemler

Botoks ile Kırışıklık Tedavisi

Botoks, ciltte meydana gelen kırışıklıkları, ince çizgileri silmek ve yeniden oluşmasını önlemek için uygulanan tedavilerin başında gelmektedir. Botoks yüze doğru uygulandığı koşulda, hiçbir yan etki ya da cilde zarar vermeden doğal ve genç görünmeyi sağlamaktadır. Uygulama 10 dakika sürmekte olup, günlük yaşantınız etkilenmemektedir. İlk seans sonrasında etkiler görülmeye başlansa da beklenen sonuç 7-10 gün arasında ortaya çıkmaktadır.

Dolgu Enjeksiyonu

Hyalüronik asit dediğimiz dolgu maddesinin enjekte edilmesiyle dolgu uygulaması yapılmaktadır. Bu asidin en önemli özelliği cildin doğal yapısında bulunuyor olmasıdır. Bu sebeple hyalüronik asit enjekte edildiğinde cilde zarar vermeden yan etki oluşmadan kırışıklar tedavi edilebilmektedir. Uygulama yapıldığında, hyalüronik asit ciltteki su moleküllerini çekmekte ve kırışıklıkların, çizgilerin içini doldurmaktadır. Bu sayede cilt parlak ve pürüzsüz görünüm kazanmaktadır. Dolgu enjeksiyonu 6 ayda bir tekrarlandığında daha kalıcı ve etkili sonuçlar elde edilmektedir.

Kolajen Aşısı Nedir?

Kolajenler, cildin temel yapıtaşlarından olan, cilde elastikiyet sağlayan liflerdir. Cildin sağlam ve pürüzsüz olmasını sağlayan kolajenler, 25 yaş sonrasında azalmaya başlamaktadır. Bu sebeple ciltte kırışıklık ve ince çizgiler ortaya çıkmaya başlamaktadır. Cilde gençlik, parlaklık ve pürüzsüzlük veren kolajenlerin artması için yapılan enjeksiyon yöntemine kolajen aşısı denilmektedir. Kolajen aşısıyla ciltteki kolajen üretimi tetiklenmekte ve artması sağlanmaktadır, böylelikle cilt daha genç görünmekte ve pürüzsüzlük kazanmaktadır. Tedavş 3-4 seans önerilmekte olup, 7-14 günde sonuçlar gözle görülebilmektedir.

PRP Tedavisi Nedir?

Hastanın vücudundan alınan kanın, özel işlemlerden geçirilerek, kanın plazmasının ayrıştırılarak enjeksiyon yoluyla vücuda geri verilmesi işlemine PRP tedavisi denilmektedir. Kandan elde edilen plazmalar ciltte iyileşme sağlamaktadır. PRP cilt gençleştirme, kırışıklık tedavisi, yara izleri, çatlakların giderilmesi, saç dökülmesi gibi alanlarda uygulanmaktadır.

Scarlet S ile Kırışıklık Tedavisi Nasıl Yapılmaktadır?

Scarlet S, cihazda bulunan mikro iğneler sayesinde, cilt altına radyo frekans dalgalarının gönderilmesiyle ciltte iyileşme sürecini başlatan bir anti-aging sistemidir. Uygulama esnasında cilt yüzeyi hasar görmeden, cilt altında bulunan kolajen ve elastin üretimi tetiklenmekte ve ciltte yenilenme sağlanmaktadır. Scarlet S ile kırışıklık tedavisi 3 hafta arayla toplamda 3-4 seans uygulanmaktadır.

Icon Lazer Nedir?

Icon lazer, özel teknolojisi sayesinde cilt altına yüksek enerji iletilmesini sağlamaktadır. Bu sayede kolajen üretimi optimum seviyede uyarmaktadır. Icon Lazer ile kısa sürede etkili sonuçlar elde edilmektedir. Uygulama 2 hafta arayla 3-4 seanstan oluşmaktadır. Uygulama esnasında cilt yüzeyindeki ısı sabit tutulduğundan, yan etki gözlenmeden konforlu şekilde tedavi uygulanabilmektedir.