LPG cihazının uygulama başlığındaki hareketli rulmanlar yardımıyla vücutta çekme ve itme işlemi aynı anda yapılarak kan ve lenf drenaj sağlanır, yağ hücreleri harekete geçerek parçalanır ve idrar yoluyla vücuttan atılır. LPG ile bölgesel kan ve lenf dolaşım artışı elle masaja göreenaz 3 kat artar. LPG cilt yüzeyinden kasa kadar etki etiğinden deriden kasa kadar tüm cilt altı dokuların yeniden şekillendirilmesi sağlanır.LPG uygulandığı bölgelerde pozitif yan etkiyle skar ,iz ve lekelerde azalmalar açılmalar gözlenir. LPG konnektif bağ dokusu uyarıcı düzenleyici etkileriyle yaşlanmanın etkilerini geçiktirici kırışıklıkları giderici ve cilt tonusunu düzenleyici olarakta kullanılır. LPG estetik uygulamalarının yanında kas iskelet sistemi ile ilgili hastalıklar spor ve travma sonrası oluşan hasarlarda da fizyoterapi ve rehabilitasyon amaçlı da uygulanır. LPG nin genel masaj fonksiyonuna bağlı olarak stress giderici relaxe edici rahatlatıcı etkileri vardır.LPG ile yapılan uygulamaların sonunda cilt daha sağlıklı düzgün, elastik ve ışıltılı bir görünüm kazanır. LPG uygulaması sonrasında cerrahi işlemlerdeki gibi istirahat zorunluluğu gerekmediğinden günlük yaşamın ritminden kopmaksınız, yaşamınıza güçlü masaj etkisiyle dinlenmiş ve enerjik olarak devam edersiniz.
LPG NİN UYGULAMA ALANLARI NELERDİR?

LPG Cellu M6 Keymodule, hem estetik amaçlı hem de tedavi amaçlı birçok uygulama alanına sahip bir cihazdır.

Estetik amaçlı uygulama alanları

Sellülit tedavisi düzeltmeleri ve lokal inceltmeler

Sarkık derinin tonus ve elastikiyetini artırma ,toparlama

Yüz ve boyun bölgesi sarkmalarını giderme

Göz çevresi kırışıkları giderme

Göğüs dikleştirme,

Dudak ve popo kaldırma

Liposuction sonrası iyileşme sürecini hızlandırma etkinliğini artırma

Tedavi amaçlı kullanım alanları

Spor yaralarmaları

Sırt ve boyun ağrıları uygulamaları (Fibrozit, tendinit, lumbalji, servikalji…) Travma ,yanık ve diğer estetik ameliyatlar sonrası oluşan yara izlerinin skarların yumuşatılması giderilmesi

Lenfodem tedavisi

Yüz bölgemde incelme amaçlı kullanabilir miyim?

Evet, özellikle çenealtı bölgesinde ve yüz ovalinin belirginleştirilmesinde oldukça başarılıdır.

Yüz bölgesinde başka ne tür etkileri var?

Kaş kaldırma, dudak dolgunlaştırma, göz çevresindeki sorunlar ( morluk, çizgiler, gevşeklik), sigara içenlerde ileri yaşlarda belirgin hale gelen dudak çevresi kırışıklıkları, yüzdeki kırışıklıkların doldurulması, lifting.

Kimler yüz bölgesinde kullanamaz?

Herhangi bir yüz operasyonu geçiren kişiler operasyondan 6 hafta sonra,

Botoksu olan kişiler botoks yaptırdıktan 2 hafta sonra kullanabilir. Dolgusu olan kişilerde bu zaman 6 aydır, dolgu olan bölge üzerinde çalışılmaz.

Yüz bölgesinde etkisini ne zaman görebilirim?

İlk seans sonrası dahi sonuçlar belirgindir.

Göğüs bölgemde kullanabilir miyim? Ne gibi bir faydasını görebilirim?

Yeni cihazlarda göğüs lifting programı da vardır. Dekolte bölgesinde yapılan bu uygulama sonrası göğüsler daha dik duruma gelmektedir

Varis ve kılcal damarlarım var yeni LPG® kullanabilir miyim?

Varisler üzerinde uygulanmaz. Kılcal damarlara ise; uygulanabilirlik uygulayıcının değerlendirmesine bağlı olarak değişir. Bazı kılcal damar problemlerinde dolaşımın iyileştirilmesi gözlemlenmiştir.

HAMİLELİK VE DOĞUM SONRASI

Doğum sonrası vücutta oluşan ödemin hızlı şekilde atılması, şişliklerin giderilmesi, gevşek derinin sıkılaşması ve toparlanması kısacası vücudun eski formuna kavuşması için cerrahi müdahale düşünmeyen bayanlar için ameliyatsız, ağrısız pratik bir çözüm: LPG Tedavisi.

LPG Cellu M6 Keymodule ile hamilelik sonrası uygulanan programlardan bazıları şunlar:

Drenaj programı ile dolaşımın düzenlenmesi ve ödemin atılması Gevşek cilt/ Sarkık cilt programlarıyla derinin pürüzsüzleştirilmesi, sıkılaşması ve toparlanması Slimming programıyla selülit görünümü gideriliyor.

bölgelere yapılan Lokalize Fat programı ile orantısızlık gideriliyor.

Vücutta lokal yağlanmalar varsa problemli

Ne zaman başlanmalı? LPG tedavisine doğumdan bir hafta on gün sonra başlanabilir.

LPG® ye destek başka bir uygulama da kullanmam gerekir mi?

Kişinin selüliti oluşturan sebeplerden uzak durulması ve bol su içilmesi de sonuçları iyileştirecek ve hızlandıracaktır. İşlem sonrasında ortaya çıkan toksinlerin atılımı için günde enaz 2-2.5 litre su içilmelidir.

LPG® acıtan bir uygulama mıdır?

LPG endermoloji tedavisi tamamen ağrısız olup uygulama yerinde oluşan hafif sızıntı haricinde bilinen ciddi bir yan etki yoktur.Uygulamayı deneyen kişiler uygulamanın oldukça keyifli ve rahatlatıcı olduğunu bildirmektedir.

Yeni LPG® kullanım sonrasında derimde deformasyon olur mu?

Kesinlikle olmaz, aksine toparlayıcı etkisi olur.

Hangi bölgelerde daha fazla etkisini görebilirim?

Selülit ve/veya yağlanma ve/veya sarkma olan tüm bölgelerde.

LPG endormoloji uygulamaları nasıl yapılmaktadır?

Uygulama sırasında her kişiye özel uygulama çorabı giydirilmektedir. LPG uygulaması kişiye göre değişen protokol ve programlar seçilerek yapılır.

Uygulamalar, ortalama 14 seans olup kişiye ve isteğe göre 10-20 seans arasında değişmektedir.Haftada 2 kez yapılan uygulamalarda her seans 35 dakika sürmektedir.Ciddi durumlarda seans sayıları artrılabilir.Seans bitiminde elde edilen sonuçların sürdürülebilmesi için ara seanslar gerekir.

Tam olarak kaç seans sonrası etkisini görebilirim?

4 seans sonra etkiler gözle görülür durma gelecektir.

Seanslarım bittikten sonra koruma amaçlı seanslar almalımıyım?

Elde ettiğim formu korumak için kaç koruma seansı almalıyım?

Koruma seansları çok önemlidir. Paket bittikten sonraki ilk uygulama

1 hafta sonrası, 2.uygulama 2 hafta sonra, 3uygulama 3 hafta sonra ,

4.uygulama 4 hafta sonrasında ve diğer tüm uygulamalar 4 haftada bir

yapılarak sonuçlar korunur hatta daha da iyileştirilir.