Mezolifting, cildin gençleşmesini sağlayan, yüzdeki çizgileri hafifleten, cilde ihtiyacı olan besinleri sağlayan bir anti-aging tedavi yöntemidir. Medikal estetiğin başlangıcı sayılan mezoterapi ve anti-aging ilaçların birleşmesiyle geliştirilen bir tedavi yöntemidir. Cilt özel moleküller üretmektedir, ancak yaş ilerledikçe bu moleküllerin üremesi yavaşlamaya başlamaktadır. Bu durum kas yapısında gevşemelere, nem kaybına ve cildin elastikiyetini kaybetmesine sebep olmaktadır. Bu süreçte cilt yapısında, cilt renginde bozulmalar ve kırışıklıklar ortaya çıkmaya başlamaktadır. Ciltte meydana gelen bu sorunlar mezolifting uygulaması ile tedavi edilebilmektedir.

Mezolifting tedavisinde, kişinin ihtiyacına yönelik formüle edilmiş maddeler cilt altına enjekte edilmektedir. Cilde mikro enjeksiyon ile iletilen bu formül, vitaminler, mineraller, somon DNA, hyalüronik asit ve amino asitler gibi moleküllerden oluşmaktadır. İlk seans sonrasında tedavi etkisini göstermeye başlamakta ve cilt daha taze, parlak ve nemli görünmektedir.

Mezolifting Kimlere Uygulanabilir?

30 yaş ve üzerinde olan herkese bu tedavi uygulanabilmektedir. 30 yaş ve üzerinde yaşlanma belirtileri ortaya çıktığı için bu yaş bir kriter olarak gösterilse de aslında tam bir standarttan bahsetmek doğru değildir. 25’li yaşlarda da yaşlanma belirtileri gözlenebilmektedir, bu durum aşırı güneşlenme, cilde gereken bakımı sağlamamak gibi durumlardan kaynaklanabilmektedir. Bu gibi durumlarda da mezolifting uygulaması yapılabilmektedir. Aslında hastanın değil cildin yaşı belirleyici kriter olmaktadır.

Mezolifting, yaşlanma belirtilerini hafifleterek ilerde oluşabilecek belirtileri de önlemektedir. Cildin gençliğini uzatmak için de henüz yaşlanma belirtileri ortaya çıkmadan mezolifting uygulaması yaptırabilirsiniz. Kronik hastalığı ve işlem sonrasında kullanılacak ilaçlara alerjisi olanlar mezolifting tedavisi için uygun olmayan adaylardır.  

Mezolifting Yüz Bölgesine Mi Uygulanmaktadır?

Yüz, boyun, dekolte bölgesi ve eller mezolifting tedavisinin uygulandığı bölgelerdir. Özellikle boyun, eller ve dekolte bölgesinde kırışıklık belirtileri ortaya çıktığı için bu bölgelerde elastikiyet kaybını gidermek için etkili bir tedavi yöntemidir. Anti-agin uygulamalar yapılırken yüz, boyun ve eller bir arada uygulamaya dahil edilmelidir.

Mezolifting Nasıl Bir İşlemdir ve Kaç Seans Uygulanır?

Acı ve ağrı hissedilmeden yapılan bir işlem olup, anestezik kremlerle cilt hassasiyeti önlenmektedir. Cildin ihtiyacına göre belirlenmiş formül, mikro-enjeksiyon yöntemiyle cilt altına ulaştırılmaktadır. Böylelikle ciltte yenilenme ve canlılık sağlanmaktadır. Mezolifting tedavisi cildin ihtiyacına göre belirlenmektedir, bu sebeple kişiden kişiye değişen seanslarla tedavi uygulanmaktadır. Seans araları 2-6 ay arsında değişmekte olup, bu sürenin uzatılmadan seansın zamanında yapılması tedavinin kalıcı sonuçlarını hızlandırmaktadır.