Kılcal damar yenileme sistemine dayanan, saç kaybıyla mücadele eden bu tekniğe regenera activa denilmektedir. Saç derisinin yenilenmesi sağlanan bu teknolojide kişinin kendi hücrelerinden faydalanılmaktadır. Tek seans uygulanan Regenera Activa Therapy, saç kaybı problemleri ve andogenetik alopesi tedavisi sağlayan güvenli ve etkili bir tekniktir.

Regenera activa, hastalardan alınan dokularla klinik olarak uygulama yapılan ve özel olarak üretilmiş bir cihazdır. Uygulama esnasında, hastaların kendi vücutlarından toplanan hücrelerin deriye enjekte edilmesiyle bölgedeki öncül (progenitor) hücrelerin artışı sağlanmaktadır. Hücrelerin toplanması ise, özel filtreleme ile ölçümlenmiş mekanik süreçle sağlanmaktadır. Hastalardan punch biopsi ile alınan dokular özel bir solüsyonla birleştirilmektedir ve sonrasında deriye enjekte edilmektedir.

Regenera activa, lokal anestezi ile uygulanan konforlu bir yöntemdir. Uygulama sonrasında hastaların günlük yaşamları etkilenmemektedir. Uygulama sonrasında ilk olarak kılcal damar yenilenmesi sağlanmaktadır, kişiden kişiye değişen süreçte iyileşme gözlemlenmektedir. 3-4 ay sonra uygulama etkileri gözlemlense de en etkili sonuç 6 ay sonra ortaya çıkmaktadır. Kişinin kendi hücreleri kullanılarak uygulama yapıldığı için tamamen doğal ve zararsız bir uygulamadır.

Uygulama sonrasında saç normal döngüsüne dönmektedir, saçın kalınlık ve yoğunluk kalitesi arttığı için saç dökülmesi de normal seyrine dönmektedir. Aynı zamanda yeni saç oluşumu artarak daha sağlıklı bir görünüm oluşmaktadır. Uygulama hem kadın hem de erkeklere yapılabilmektedir.

Regenera Activa Tedavisinin Faydaları Nelerdir?

  • Kişilerin mevcut saçlarını korumak ve canlanmasını sağlamak
  • Zayıf ve ince saçları kalınlaştırıp, güçlendirmek
  • Saçlara hacim kazandırmak
  • Derinin altında kalan inaktif saç hücrelerini aktif hale getirerek derinin üzerine çıkmasını sağlamak
  • Saç ekim tedavisinin başarısını arttırmak

Saç sorunu günümüzde herkesin yaşadığı problemler arasındadır. Genetik yatkınlık, çevresel faktörler, kullanılan ilaçlar, stres, demir eksikliği gibi birçok sebep saç dökülmelerine yol açmaktadır. Regenera Activa, hem kadınlarda hem de erkeklerde saç sorunlarının büyük bir kısmına çözüm sunan bir teknolojidir. Özellikle yaşanılan saç problemlerinde erken dönemde uygulama yapıldığında daha etkili ve kalıcı sonuçlar elde edilmesi sağlanmaktadır. Saç dökülmesi gibi problemlerde erken tedavi tercihinizle daha sağlıklı saçlara sahip olabilirsiniz.