Yüzün alt kısmında yer alan dudaklar, bu bölgenin fazla kullanılan ve dikkatleri üzerine çekmeyi başaran bir bölgesidir. Duygu durumu, ifadeyi, kişiliği yansıtan dudaklar aynı zamanda çekiciliği de yansıtmaktadır. Bundan dolayı özellikle de kadınlar için yüze uygun ve dolgun yapıda dudaklara sahip olmak son derece önemlidir. İnsanların dudak yapısı 18 ila 20 yaş civarında dolgun ve doğal yapısına sahiptir. İlerleyen yaşın yanı sıra güneş ışınları, sigara kullanımı gibi çevresel etkenlerin de devreye girmesi ile beraber dudak yapısında değişimler ortaya çıkmaya başlar. Dudaklardaki yapıda zamanla değişimlerin olması, hyalüronik asit ile alakalı bir durumdur. Russian lips uygulaması ise kişinin dudak yapısının yüzü ile uyumlu ve etkileyici bir görünüme ulaşmasını sağlamayı hedeflemektedir.

 

Russian Lips Uygulaması Nedir? 

Dudak yapısının istediği görüntüde olmasını isteyen kişilerin bu konudaki taleplerinin iyi şekilde yerine getirilmesi adına günümüz güzellik sektöründe pek çok farklı uygulama karşılarına çıkartılmakta. Bu aşamada önemli olan ise iyi sonuçları ortaya çıkartacak uygulamayı seçmek olmalıdır. Russian lips uygulaması başta olmak üzere bu bölgeye yapılacak uygulamalar sayesinde operasyona dolayısıyla anesteziye gerek olmadan dudakların daha dolgun ve doğru yapıda görünmesine imkan tanınmaktadır.

 

Her geçen gün dudaklar için farklı dolgu teknikleri ortaya çıkıyor olsa da Russian lips uygulaması, adından fazla söz ettiren bir uygulama olarak ön plana çıkıyor. Bu tekniğin diğer dudak dolgu uygulamalarından kendini ayırmasını sağlatan önemli özellik ise dudak çerçevesini belirginleştirmiyor olması. Uygun olan teknik ile alanında uzman olan kişiler tarafından yapılması gereken bu dolgu tekniği ile dudakların önden projeksiyonunun en aza indirilmesi hedeflenir aynı zamanda dudakların gövde bölgesinde kaldırma ve hacim eklenir. Yapılacak olan işlem ile beraber dudakların kontürleri çok daha dışa kıvrılarak belirgin hale getirilir. Dudak dolgusu yaptırmak isteyen insanların büyük bir kısmı, ördek dudağı olarak tabir edilen görüntünün ortaya çıkmasından korkuyorlar. Ancak Russian lips tekniğini alanında uzman olan isimlerin yapması ile beraber böylesine bir görüntünün ortaya çıkması gibi bir durum söz konusu olmamaktadır.

 

Russian Lips Dudak Dolgusu Uygulaması Nasıl Yapılır? 

Gerçekleştirilecek Russian lips uygulaması tamamen kişiye özel bir uygulamadır. Bunun temel sebebi ise her insanın dudak ve yüz yapısının birbirinden farklı olmasıdır. Bu alanda deneyimli olan uzmanlar, uygulama öncesinde yüz de dudak yapısını detaylı olarak inceleyerek kullanılacak teknik ve dolgu miktarı gibi detaylar netleştirilecektir. Uygulama esnasında konforun ön plana çıkartılması adına bölgesel hissizliğin oluşturulması adına dudağa lokal anestezi için krem sürülür. Dudakta gerekli hissizlik oluştuktan sonra ise uygulamaya başlanır. Russian lips uygulaması için hyalüronik asit kullanılmaktadır. İnceltilmiş kıl iğneler kullanılarak dolgu malzemesi dudağa azar azar olacak şekilde enjekte edilmektedir. Yaklaşık olarak 15 ila 20 dakika sürecek olan işlem esnasında tekniğin doğru olmasıyla beraber dudaklar hacim kazanırken yapısında genişleme durumu söz konusu olmayacaktır.

 

Her Dudağa Uygun Russian Lips Uygulaması 

Uzmanlar tarafından yapılacak olan Russian lips uygulamasının kalıcılığı ile alakalı net olarak süre söylemek doğru değildir. Çünkü uygulamanın sonucunda dolgunun dudakta kalma süresi cilt tip ve yaşa göre farklılıklar gösterebilmektedir. Ancak normal cilt tipinde uygulamanın kalıcılığı kesin olmasa da ilk uygulama 9 ila 12 ay kalıcılığa sahip olurken tekrarlayan uygulamalarda kalıcılık süresi 12 ay ve üzerine çıkmaktadır. Tamamen kişiye özel bir planlama işlemi yapılmasından dolayı Russian lips tekniği her dudak yapısına uygun olup doğru detayların üzerinde durulması ile beraber başarılı sonuçların ortaya çıkmasını sağlamaktadır. Uzman, uygulamaya başlamadan önce dudak ve yüz yapısını detaylı olarak inceledikten sonra gerekli görüldüğü takdirde dudakta işaretleme yaparak işlemlere buna göre başlarlar.

 

Russian Lips Dudak Dolgusu İçin Doğru Kişiler ile İletişime Geçin 

Etkileyici bir dudak yapısının ortaya çıkması adına yapılan Russian lips uygulaması, kolay gibi görülse de mutlaka bir uzman tarafından yapılması önem taşımaktadır. Çünkü dudak bölgesi yüzün tüm yapısını değiştirebilmektedir. Dolayısıyla bu aşamada atılacak olan ufak bir yanlış adım yalnızca dudakta kötü bir görüntünün çıkmasına neden olmayacaktır. Aynı zamanda yüz yapısının da ciddi anlamda değişmesi anlamına gelecektir.

 

İşlemler sırasında ve sonrasında herhangi bir sorun olmaması adına seçilecek olan Russian lips uzmanının mutlaka yüz anatomisi ve kas yapısı ile alakalı net bilgilere sahip olması önemlidir. Her ne kadar 18 yaşından itibaren bu işlem yapılabiliyor olsa da kişilerin dudak yapısının oturması beklenebilir. Lakin dudaklarda şekil bozukluğu ya da asimetri durumu söz konusu ise uzman ile iletişime geçilerek yapılacak uygulama hakkında daha net adımlar atılabilir.

 

Dudak yapısı düşünülenin aksine yalnızca kadınların değil erkeklerin de son dönemlerde üzerinde özenle durdukları bir konu. Bu aşamada iyi sonuçlar elde etmek isteyenler, Russian lips uygulaması ile alakalı daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçerek istedikleri dudak yapısına kolaylıkla ulaşabilirler.