İnsan vücudu kendini tamir etme ve yenileme gücüne sahiptir. Cildin yeniden canlandırılması için kanımızdaki hücrelerden elde edilen sitokinler (büyüme faktörleri ve interlökinler) çok etkilidir.

Yenilikçi teknoloji SANAKİN sayesinde kendi kanımız kullanılarak interlökin ve büyüme faktörlerimizden oluşan , hücre yenilenmesini hızlandıran doğal yenilenme ve canlandırma süreçlerini destekleyen AKILLI PLAZMA dediğimiz yenileyici serum elde edilir.

AKILLI PLAZMA SANAKİN hiçbir katkı madde olmadan tamamen biyolojik ve otolog maddelerle tedavi esasına dayanır. Vücudun kendi doğal serumları hücre yenilenmesini aktif bir şekilde uyarır ve ciltteki hücrelerimizi de yeniden kollajen üretmeye teşvik eder.

Yaşlanma karşıtı olan bu tedavi ile kırışıklıkların derinliği azalır ,cildimiz canlanarak daha genç ve parlak bir görünüme kavuşabilmektedir. Diğer tüm ameliyatsız cilt gençleştirme tedavileri (Scarlet Endolift lazer ağı, ultherapy ,Thermage ,ikonik bakım ,Baby face lazer vs) ile kombine edilirse işlemlerin etkinliğini daha da artıracaktır.
15 gün ara ile 3-5 seans canlandırmak istenen alana küçük iğnelerle enjekte edilir.

SANAKİN her ne kadar PRP gibi kendi kanımız kullanılsa da asla BİR PRP YÖNTEMİ DEĞİLDİR.

PRP de saç ve cilt yenileme için bir çok alakasız hücresel içerik de mevcuttur. Oysa SANAKİN AKILLI PLAZMADA kan özel Sanakin kitlerine alınır sonra 3 saat 37 derece sıcaklıkta özel inkübatörde bekletilir. Bu 3 saat bekleme sürecinde beyaz kan hücrelerimiz sitokin ve büyüme faktörleri üretir burdaki faktörler onaylı kitler ile yapılan en iyi PRP den yaklaşık 6 kat daha fazla otolog büyüme faktörü elde edilir. Ayrıca içinde gereksiz hücresel artıklar bulunmaz.Sadece saç yada cildi yenileyici ve onarıcı süreci başlatacak büyüme faktörleri içerir.

Kısaca SANAKİN ( Otolog Anti-Aging serum ); vücudumuzdaki doğal proteinlerden elde edilen yaşlanma karşıtı bir cilt tedavisidir. Bu konsantre cilt terapisi cildi yenileyip yeni kolajen sentezini uyararak kırışıklıkların derinliğini azaltmaya çalışır.

KULLANIM ALANLARI
-Cilt gençleştirme
-Saç dökülmesi
-Kırışıklık tedavisi
-Çatlak
-Yara tedavisi
-Nörodermatit
-Akne