Yüz ve vücut derisinin sıkılaşması, yenilenmesi ve şekillenmesini sağlayan kozmetik bir uygulama olan Thermage tedavisi, genç görünmeyi sağlamakta ve tek seansla çözüm sunmaktadır. ThermaCool sistemi soğuk başlığı sayesinde mevcut kolajenlerin sıkışarak yeni kolajen oluşmasını sağlamakta böylelikle ciltte gençleşme sağlamaktadır.

Uygulama sonrasında ilk etkiler hemen görülebilmekte olup, yüzde oluşan fibroblast aktivitesi 6 ay boyunca devam etmektedir. Günlük yaşamı etkilemeden bu uygulama kolaylıkla yapılabilmektedir. Her cilt tipine ve rengine uygulanabilmektedir.

Thermage tedavisi nasıl bir etki sağlar?

Soğutucu sprey ile deri yüzeyi korunurken, deri ve deri altında bulunan dokulardaki liflere ısı verilmektedir. ThermaCool cihazı ile yapılan bu işlemde ısı sayesinde deri altındaki yapılarda ani sıkışmalar meydana gelir, bunun yanı sıra yeni kolajenler oluşarak ciltte sıkılaşma ve gençleşme görülmektedir. ThermaCoo ile yüz şekli yeniden şekillenmektedir.

Thermage uygulaması ne kadar sürer?

Thermage uygulaması deneyimli hekimler tarafından yapılmakta olup, tamamen güvenlidir. Uygulama süresi işlem yapılacak bölgenin büyüklüğüne göre değişiklik göstermektedir. Genel olarak yaklaşık 30 dakika süren seanslarla uygulama tamamlanmaktadır.

Sonuçlar ne zaman görülür?

Uygulama sonrası ilk sonuçlar hemen gözlenmekte ve zamanla gelişmektedir. Belirlenebilir sıkılaşma ve şekillenme tek bir seans sonrasında 2-6 ay arasında artarak gözlenmektedir.

Thermage tedavisi hangi bölgelere uygulanabilir?

  • Alın ve göz çevresini oluşturan Periorbital bölgeye
  • Vücut bölgesine(kol,karın.bacak ,bacak içi)
  • Yanak, çene, ağız çevresi ve çene altı olmak üzere orta-alt yüz bölgelerine
  • Orta yüz ve alın bölgesi olmak üzere tüm yüz bölgesine uygulanabilmektedir.

Thermage uygulamasının etkisi ne kadar sürer?

Thermage uygulaması kalıcı sonuçlar vermektedir. Sonuçlar hemen gözlemlenebildiği gibi 6 ay boyunca artarak sıkılaşma gözlenmektedir. Hem yüz hem vücutta oluşan sarkmaların toparlanmasını sağlayan son teknolojiden güvenle yararlanabilirsiniz.