Her yaşta genç görünmek sağlıklı bir cilde sahip olmak herkesin arzusudur. Genetik yatkınlığın yanı sıra çevresel faktörler, sigara, hava kirliliği, yetersiz ve düzensiz beslenme gibi birçok sebebe bağlı cilt sorunları ortaya çıkmaktadır. Bu durumda da her yaşta genç görünmek mümkün olmamaktadır. Yaşlanma belirtilerinin de ortaya çıkması kırışık ve cansız bir görünüme sahip olmamıza sebep olmaktadır. Yaşlanmayı durdurmak henüz mümkün olmasa da yavaşlatmak artık mümkündür!

Thermage ile Gençlik Frekansı, cerrahi müdahale gerektirmeyen, ameliyatsız bir cilt gençleştirme yöntemidir. Thermage yüzde lift etkisi yaratmakta ve cilt kalitesini arttırarak yaşlanma sürecini yavaşlatmaktadır. Son derece etkili olan bu teknoloji ile yüzde oluşan elastikiyet kaybı giderilmekte ve yüz hatlarının belirginleşmesi ve yüz ovalinin toparlanması sağlanmaktadır. Aynı zamanda cilt pürüzsüz ve düzgün bir görünüme kavuşmaktadır.

Thermage Gençlik Frekansı Nasıl Uygulanmaktadır?

Cildin derin katmanlarına radyo frekans enerjisi gönderilerek uygulanmaktadır. Cilt altına ulaşan radyo frekans dalgaları, cildin yapıtaşı olan kolajen ve elastin liflerini uyarmaktadır. Uyarılan lifler daha kaliteli ve daha etkili kolajen üretimi sağlamaktadır, böylelikle cilt daha pürüzsüz, daha sıkı ve genç bir görünüme kavuşmaktadır. Yüz ovali toparlanarak sarkmaların da yok olmasına olanak sağlamaktadır.

Thermage Gençlik Frekansı, her cilt tipine uygulanabilmektedir. Tek seanslık bir tedavi yöntemi olan ve etkili sonuçlar alınan frekans ile doğal bir görünüm elde edilmektedir.  

Thermage Gençlik Frekansı Etki alanları Nelerdir?

  • Yüz ovalini toparlamaktadır
  • Tüm yüzde lift etkisi yaratmaktadır
  • Elastin ve kolajen üretimini arttırmaktadır
  • Dudak, göz çevresindeki ince çizgilerin giderilmesini sağlamaktadır
  • Göz kapağı ve kaşlardaki sarkmaların tedavisinde etkilidir
  • Boyun bölgesindeki kırışkların giderilmesi için uygulanmaktadır
  • Vücut gençleştirme içinde kullanılan bir teknolojidir, vücut için tasarlanmış uygulama ile vücut elastikiyet kaybı hafifletilerek, yaşlanma belirtilerini geri çevirmek mümkündür.

İşlem Ne Kadar Sürer ve Etkileri Ne Zaman Ortaya Çıkar?

Uygulama kişiden kişiye göre değişiklik göstermektedir. Kişinin cilt yapısı ve uygulama yapılacak alana göre değişen sürelerde seans uygulanmaktadır. Genellikle seans 45 dakika ve 1 saat arasında tamamlanmaktadır. Tek seanslık bir tedavi yöntemidir ve uygulama sonrası kişi günlük yaşamına dönebilir. Uygulamanın kalıcılığının sağlanması için 1,5 -2 senede bir tekrarlanması önerilmektedir. Uygulama cilt atlındaki katmanlara yapıladığından cilt yüzeyinde yan etki ya da tahriş gözlenmemektedir. İşlemden hemen sonra ciltte olumlu etkiler ortaya çıkmaya başlamaktadır. Cilt daha parlak ve daha sıkı görünmektedir, ancak tedavinin nihai sonucu kolajen ve elastin üretiminin başlamasıyla ortaya çıkmaktadır. Bu süre birkaç hafta sonra başlamakta ve beklenen sonuç 2-3 ay içinde alınmaktadır.

Thermage Gençlik Frekansı, daha pürüzsüz ve daha sıkı bir cilde sahip olmak isteyen herkes için uygulanabilmektedir. Yaşlanma belirtileriniz ortaya çıksın ya da çıkmasın cildinizdeki gençliği korumak, canlılığı ve tazeliği korumak için bu tedaviden yararlanabilirsiniz. Cilt sorunları ortaya çıkmadan cildiniz için atacağınız her adım yaşlanma sürecini yavaşlatarak genç kalmanızı sağlayacaktır.