Cerrahi işlemlere gerek kalmadan, ameliyatsız olarak yapılan genital bölge estetiği uygulamasına ThermiVa denilmektedir. Isı kontrollü radyofrekans sistemi olan ThermiVa, genital bölge estetiği ve medikal alanda kullanılan, dermatolojik bir uygulamadır. Klinik ortamda yapılan bu uygulama ameliyatsız olarak vajinal sorunlara etkili çözümler sunmaktadır. Bu yöntemle vajina daraltma, vajina gençleştirme ve yenilme işlemleri yapılabilmektedir.

ThermiVa ile hangi işlemler yapılabilir?

Yapılan tüm uygulamalar ameliyatsız olmaktadır ve şöyle sıralanabilir;

  • Vajina daraltma
  • İç ve dış dudak estetiği
  • Orgazm sorunlarının tedavisi
  • Vajina kuruluğu tedavisi
  • İdrar kaçırma problemleri

ThermiVa ile genital estetik özellikle normal doğum sonrasında oluşan deformasyon ve yaşlanma sebebiyle oluşan sarkmaların tedavisinde kullanılmaktadır. Bu durum özellikle cinsel yaşamı etkilediği için doğum sonrasında daha sık tercih edilmektedir. Normal doğumda her 10 kadından 6’sında genital sorunlar meydana gelmektedir. Özellikle genç anneler, vajinal sorunlar sebebiyle normal doğumdan kaçınmaktadırlar. Cinsel yaşamı fazlasıyla olumsuz etkileyen vajinal sarkmalar artık ameliyatsız ve kısa sürede tedavi edilebilmektedir.

ThermiVa ile genital estetik, ilk seans sonrasında kendini göstermeye başlar. Yaklaşık 3 seansla etkili sonuçlar alınmakta olup, 4 ile 6 hafta arasında seanslarla uygulama yapılmaktadır. Uygulamadan 2 hafa sonra ise istenilen değişiklikler gözlemlenmeye başlar.

Acı ve ağrı hissedilmeyen bu uygulama ile lokal anestezi ya da krem gibi uyuşturucu etkisi olan desteklere ihtiyaç duyulmaz. Uygulama esnasında sadece hafif bir sıcaklık hissedilir.

ThermiVa ile yapılan uygulamalar uzun süre kalıcılık göstermektedir. Radyofrekans uygulaması sayesinde genital bölgeye ihtiyacı olan tedavi ya da toparlama uygulanabilmektedir. Cihazın üzerinde bulunan termostatlar sayesinde ısı dengeli olup, cilde zarar vermemektedir.

Seans süreleri yapılan işleme göre değişiklik göstermekte olup, vajina daraltma için yaklaşık 25-30 dakika sürmektedir. İşlem sonrasında günlük yaşama devam edilebilmektedir.