Odaklı (focuslu) Ultrason olarak bilinen Ultheraphy  , cilt altında yer alan bağ dokusunun güçlenmesini sağlayan, cilt gençleştirme uygulama ve estetik operasyonlara alternatif olarak geliştirilmiş bir yöntemdir. Bu yöntem sayesinde sarkmalar, kırışmış ciltler, düşük kaşlar ameliyata gerek kalmadan giderilmektedir. Özellikle yüz germe operasyonlarını ameliyatsız olarak, hiçbir risk oluşmadan çözebilen bir teknolojidir.

Ulthera Nasıl Uygulanmaktadır?

Ultrasound prosedürlerinde olduğu gibi, uygulama yapan başlık cilde değdirilmektedir, böylelikle uygulama yapacak olan hekim cilt ve cilt altındaki dokuyu Ulthera cihazının ekranında görerek uygulamayı planlamaktadır. Cilt altındaki tabakayı görüntüleme özelliği sadece Ultheraya özgü bir özelliktir.Planlanan uygulama için aynı başlıkla cilt yüzeyi tahrip edilmeden cildin 4,5mm ve 3 mm altına ultrason dalgalarını fokuslayarak termal hasar odakları oluşturulur  . Cilt altına ulaşan enerji ile stimulasyon artarak ciltte yeni collagen oluşumu sağlanmaktadır. Bu işlem sonrasında ciltte sıkışma meydana gelmekte ve yüz germe etkisi ortaya çıkmaktadır.

Ultherapy Uygulaması Sırasında Neler Hissedilir?

Ulthera  uygulama sırasında hissedilenler kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Bu sebeple uygulama öncesinde ağrı kesici ilaç kullanılması tavsiye edilmektedir. Uygulama esnasında hissedilen hafif bir iğne batması olarak nitelendirilmektedir.

Ulthera Uygulaması Sonuçları Nelerdir?

Ulthera tek bir seans ile sonuçların ortaya çıkmasını sağlamaktadır. Ancak beklenen sonucun görülmesi 60-90 gün arasında değişiklik göstermektedir. Yüz bölgesine yapılan uygulama 30 dakika kadar sürmekte olup, kşiler günlük yaşantılarına geri dönebilirler. Tek seansla kazanılan sonuç 1 yıl kadar kalıcılığını korumaktadır.

Ulthera – Ultheraphy Kullanım Alanları Nelerdir?

  • Alın ve göz çevresi kırışıklıkları
  • Göz kapaklarında oluşan torbalar
  • Düşük göz kapakları
  • Kaş düzeltme (Düşük kaş kaldırma)
  • Yanak ve çene sarkmaları
  • Boyun ve gıdı sarkmaları
  • Boyun ve dekolte kırışıklıkları

Ulthera – Ultheraphy yüz ve boyun gençleştirme uygulamalarının tamamı için güvenle tercih edilmektedir.