Velashape 3; vücutta bulunan yağ dokularının azalması için, vücutta sıkılaşma, bölgesel incelme ve selülit, çatlak tedavilerini elos ve vakumlama yöntemiyle giderilmesini sağlayan bir teknolojidir. Cerrahi bir işlem olmayıp, günlük yaşamı etkilemeden vücutta gözle görünür incelme sağlayan bu teknoloji günlük yaşamı etkilemeden uygulanabilmektedir.

Velashape 3 nasıl çalışıyor?

Enerji kaynağına sahip Velashape 3 sistemi vakumlama yöntemi ve kızılötesi ışınları sayesinde hedef bölgeyi ısıtır. Bu işlem sırasında cilt zarar görmeden istenilen ısıya ulaşır ve eşit olarak yayılan ısı sayesinde yağ hücreleri erir, selülit görünümü hafifler. B-polar radyo frekans enerjisi sayesinde güvenli ve hedeflenen uygulama sağlanır.  Vücuda uygulanan ısı sayesinde ciltte bulunan kolajen ve elastin hücrelerinin aktif olması sağlanır. Aktif olan hücreler sayesinde ciltte sıkılaşma, incelme gözlenir ve cilt biçim kazanır.

Velashape 3 hangi bölgelere uygulanır?

Genellike kalça, karın ve bacak bölgesi için tercih edilse de, VelaShape ™ geniş ve dar bölgeler için hazırlanmış aplikatör sayesinde tüm vücut için uygulanabilmektedir.

Velashape 3 etkileri ne zaman ortaya çıkmaktadır?

Uygulama seansı sonrasında yaklaşık 10 hafta içinde belirgin olarak ciltteki değişiklikler gözlemlenir. Zaman içinde artan etkilerle daha parlak, sıkı ve pürüzsüz olan ciltteki değişiklikler kendini gösterir.

Klinik çalışmalar sonrasında işlem yapılan bölgelerdeki incelmeler, karın bölgesinde 2,5 cm, bacak bölgesinde 1,5 cm ve genel olarak 1-3 santim arasında incelme gözlenmektedir. İşlem sonrasında günlük yaşama ne kadar dikkat edilirse tedavinin kalıcılığı aynı oranda olmaktadır. Egzersiz, doğru beslenme tedaviyi destekleyen en temel konulardır.

Velashape 3 herkes için uygun mudur?

Bölgesel incelme, sıkılaşma ve selülit tedavisi düşünen herkes bu teknolojiden yararlanabilir. Bu tedaviler dışında cildinde yenilenme isteyenler de Velashape 3 ile konforlu ve güvenli olarak uygulamayı yaptırmaktadırlar. Uygulama sırasında ağrı ve acı hissedilmez, aksine masaj hissi veren uygulama esnasında hastalar vücutlarının gevşeyip rahatladığını belirtmektedirler. Tedavi sonrasında cilt daha sıkı ve parlak görünecektir. Nadiren de olsa hafif kızarıklar gözlemlenebilir ancak kısa süreli olan bu etki birkaç saat içinde ortadan kaybolacaktır.