Kadınların büyük bir çoğunluğunun en önemli sorunlarının başında selülit problemi gelmektedir. Selülit hem kilo verilmesine hem de egzersiz yapılmasına rağmen azalmayan ciddi bir sorundur. VShape kadınlar için büyük sorun olan selülit karşısında başarılı sonuçlar vermektedir. Vücuttaki yağ hücrelerini yok ederken aynı zamanda da kalojen liflerinin sıkılaşmasını sağlamaktadır. Bu iki etkiyi aynı anda yapabilen VShape, uygulandığı tedavilerde maximum seviyede başarı yakalamaktadır. VShape radyo frekansı dalgalarını yeni nesil bir ultrason teknolojisini birleştirerek inanılmaz bir tedavi yöntemi gerçekleşmesine imkan kılmaktadır. VShape uygulaması, karın ve bel bölgesinde yaklaşık 40 -60 dakika gibi inanılmaz bir sürede başarılı sonuçlar almasını sağlayan, ultra hızlı aplikatörü ve yeni ultrason teknolojisine sahip olan bir uygulamadır.

Bu teknolojiden dileyen herkes faydalanabilmekte olup, hatta yapılması ve dikkat edilmesi gereken her şeyi yapan ve yinede istediği sonuca ulaşamayanlar, Accent VShape uygulamasını muhakkak tercih etmeli ve ne yaparlarsa yapsınlar ulaşamadıkları sonuçları VShape ile nasıl elde ettiklerini kendi gözleriyle görmeliler. Yapılan uygulamalarda VShape’in karın bölgesindeki sıkılaştırma ve düzleştirme ve yağ yakma gibi tedavilerde 4-6 seansta başarılı sonuçlar elde ettiği gözlemlenmiştir. Seans sayısı uygulama yapılacak bölge ve hastaya göre değişiklik gösterse de ortalama 4-6 seansta istenilen sonuçlar elde edilmektedir. Accent VShape vakum teknolojisi ile cildi soğutarak korur ve acıyı hafifletir bu sayede hasta tedavi esnasında maximum seviyede rahat ettirilir. Tedavi sonrası hasta normal yaşantısına hemen dönebilmektedir. Uygulama sonrası oluşan çok hafif kızarıklıklar kısa sürede tamamen yok olmaktadır.

Accent VShape yüz bölgesinde, boyun, çene ve gıdı bölgesinde de uygulanabilir. Bu bölgelerde yüz şekillendirme, yüz germe gibi işlemleri ve aynı zamanda köşeli çeneleri, kilo alımı sebebiyle ‘’U’’ biçimini alan yüzleri de ameliyata gerek kalmadan yeniden şekillendirilmesine imkan sağlar. Yüz bölgesi korkulan bir bölge olmasına karşın ısıtıcı kavitasyonel dalgalarla çalışmayan Accent VShape bu bölgede dahi hiç korkulmadan ve güvenli bir şekilde uygulanabilmektedir.

Uygulamanın seans süresi yaklaşık 20 dakikadır. Seansların arası 7 ila 10 gün arasında değişmektedir. Ortalama 4 seansta etkili sonuçlar alınmakta ve tedavinin etkisi 1.seans sonrasında dahi fark edilmektedir. Elde edilen sonuçların kalıcı etkisi sayesinde sonraki yıllarda tek seans uygulaması, alınan sonuçların korunmasına yardımcı olmaktadır ve tedavi esnasında hasta hiçbir acıya maruz kalmamaktadır.