Genç ve sıkı bir cilde sahip olmak, yaşlanma belirtilerini hafifletmek için, cerrahi operasyon ile yüz gerdiren hastaların sayısı, yüksek maliyet, ağrı ve morarma gibi nedenlerle gün geçtikçe azalmaktadır. Bunun yerini, zamanın ve yer çekiminin cildimizde oluşturduğu hasarları onarabilen yeni bir yöntem olan ameliyatsız yüz germe almaktadır. Bu yöntemle hastalar ameliyat olmadan da ameliyata yakın sonuçlar alabilmektedir. Cildin alt dokularını onararak sarkmış olan cildi toparlarken, yaşlanmaya karşıda tedbir alır. Üstelik sosyal ve iş yaşamınızdan uzak kalmanıza da gerek olmadan!

Ameliyatsız yüz germe birçok teknik uygulanarak sağlanmaktadır, birden fazla yöntemi olan yüz germe uygulamalarından bahsedecek olursak;

Ameliyatsız Yüz Germe Teknikleri

Endolift İle Yüz Germe

Hava soğutma yöntemiyle yapılan endolift uygulaması, cerrahi işlemelere gerek kalmadan güvenli ve kolaylıkla cilt gençliği sağlamaktadır. Çene, yüz, boyun ve göz çevresinde yaşanan sarkmaları ameliyatsız yüz germe endolift ile kısa sürede gençliğe kavuşturabilirsiniz.

Thermage İle Yüz Germe

Radyo frekans enerjisi ile cildin derin katmanlarına enerji göndererek etki eder, cildin yapı taşları olan kolajen ve elastin liflerini uyarır. Böylelikle deri altı bağ dokusunun ısınarak sıkılaşması sağlanır. Hiçbir cerrahi müdahaleye gerek kalmadan gençleşen bir cilde sahip olabilirsiniz. Tek seansta birkaç sene süren bu yöntemi tercih edenlerin sayısı da oldukça fazladır.

Ulthera-Ultherapy

Odaklanmış ultrason teknoloji ile yapılan bu yöntemde, ulthera cihazı derinin alt tabakasına gönderdiği ses dalgaları ile cildin altında hasar oluşturarak cildin yapılanma sürecini tetikler. Bu tetikleme cildin kendini yenileyip gençleşmesine, taze bir görünüme sebep olur.

Ultraformer 3

Ultrasound başlık ile ameliyatsız olarak cilt germe işlemi yapılmaktadır. Cilt yüzeyi etkilenmeden, bu başlık ile cildin 4,5 mmaltına termal ısı odakları iletilmekte ve cildin olumlu etkiyle gerilmesi sağlanmaktadır. Cilde ulaşan enerji, kolajen artışını sağlamakta ve stimulasyon artmaktadır. Bu artış etkili bir sıkılaşma sağlamakta ve zamanla yüz germe etkisi kendini göstermektedir.

ThermiLift İle Yüz Gençleştirme

Thermi lift ısı enerjisini kontrollü bir şekilde direkt deri altına verebilen bir teknolojidir. Cilt altına verilen ısı ile cildin sıkılaşması sağlanmaktadır. Isı direkt olarak deri altına verildiğinden hemen sonuç alınmakta ve zamanla daha iyi hale gelmektedir. Bu yöntem ile yalnızca yüz boyun bölgesi değil, tüm vücut sıkılaştırılabilmektedir.

Vshape ile Yüz Germe

Bu yöntemle cildin en alt tabakasında yer alan kolajen liflerin ısıtılarak cildinizin gerginleşmesi sağlanmaktadır. Yaşlandıkça aynada karşımıza çıkan sarkmış, kırışmış ciltler, düşmüş kaşlar ameliyata gerek kalmadan Vshape teknolojisi ile toparlanmaktadır. Boyun, gıdı ve yüzünüzde oluşan deformasyonları 20 dakikalık uygulama ile 4 seans ile etkin bir çözüme kavuşabilirsiniz.