Yaşlanma belirtilerini hafifletmek, daha genç ve sıkı bir cilde sahip olmak için ciddi operasyonlar geçirmeye hazır olmayanlara ameliyatsız yüz germe ile alternatif tedaviler sunulmaktadır.  Endolift, Vshape, Scarlet-S, Ultera, Thermage, Utims, İple yüz germe ve Thermilift yöntemleriyle pürüzsüz ve genç bir görünüm kazanarak cilt elastikiyeti arttırılmaktadır. Her tedavi farklı teknolojik uygulamalara sahiptir.

Önceki yıllarda yüz germe ya da gençleşme için cerrahi yöntemler tercih ediliyordu, teknolojinin gelişmesiyle cerrahi yöntemlerin yerini tutan basit uygulamalar sayesinde günlük yaşam etkilenmeden kolaylıkla gençleşmek mümkün olmaktadır. Cerrahi müdahale gerektirmeyen bu yöntemler her geçen gün artan taleple popüler hale gelmektedir. Lazer sistemleri ile yaşlanma belirtileri gözle görülür ölçüde azalmakta ve derin kırışıklıklar yok edilmektedir.

Endolift

Saç teli inceliğinde optik bir fiberle cilt altına girilerek cildin altı lazer ile ısıtılarak gerilmesi ve sıklaşması sağlanır. Ayrıca gıdı ve göz altındaki torbalar tek seansta tedavi edilebilir. Etki bir ay sonra görülür 6 ay sonra maksimuma çıkar.

Endolift Amerikan FDA onaylı bir lazerli cilt germe yöntemidir.

Thermage İle Yüz Germe

Yaklaşık 10 yıldır anti-aging tedaviler popülerlik kazanmıştır. Bu tedaviler arasında bulunan Thermage, radyo frekans dalgalarıyla uygulama yapılan bir teknolojidir. Deri altı bağ dokusunu oluşturan elastin ve kolajen bantları, radyo frekans enerjisiyle ısınarak sıkılaşma sağlamaktadır. Uygulama bir seanslık olup, etkisi birkaç sene sürmektedir. Uygulama sonrasında 1 hafta içinde sonuçlar gözlenmeye başlansa da, istenen sonuçlar birkaç ay sonra ortaya çıkmaktadır. Thermage her mevsim uygulanabilen ve günlük yaşamı etkilemeyen bir yöntemdir.

Scarlet S İğneli Fraksiyonel Radyofrekans İle Yüz Germe

Radyo frekans dalgalarıyla etki eden bir sistem olan Scarlet S, cilt alt tabakalarına gönderilen enerji ile cilt elastikiyetini arttırmakta ve yüzde lift etkisi yaratmaktadır. Scarlet S teknolojisinin en belirleyici özelliği, altın mikro iğnelerle radyo frekans enerjisinin cilt altına iletilmesidir. 25 adet altın iğne, cildin 3.5 mm derinliğine ulaşarak ulaştırılan enerji sayesinde kolajen lifleri uyarmakta ve ciltte sıkılaşma sağlamaktadır. Acısız ve ağrısız bir uygulama olması için cilde lokal anestezik krem uygulanmakta olup, işlem 40-60 dakika sürmektedir. Cilt durumuna göre seanslar tekrarlanabilmektedir. Scarlet S, cilt sıkılaştırmadan, gözenek, çizgi ve yara izlerinin hafifletilmesine kadar birçok tedavi imkanı sunmaktadır.

Ameliyatsız Yüz Germede Ulthera-Ultherapy Yöntemi

Ultherapy sistemi ultrason teknolojisiyle uygulanan bir yöntemdir. Doktor cildin altını bizzat görerek ve cilt üst tabakası etkilenmeden, cilt altına odaklı ses dalgaları gönderilmektedir. Bu enerji sayesinde cilt altına hasar meydana gelmekte ve cildin yapılanma süreci tetiklenmektedir. Cilt altına oluşan hasar sayesinde ciltte sıkılaşma ve toparlanma başlamaktadır. Tek bir seansın yeterli olduğu bu uygulama sayesinde cilt daha genç görünmeye başlar. Etki 2 yıla yakın devam eder. İleri yaşlarda bu uygulama istenilen sonuçları elde etmede yeterli olmadıysa 6 ay ya da 1 sene sonra seans tekrarlanabilmektedir.

Utims İle Ameliyatsız Yüz Germe

Yeni nesil HIFU sistemi olan, ameliyatsız yüz germe ve şekillendirme için yüksek yoğunlukta ultrason enerji sini cilt altına ileten sisteme Utims denilmektedir. Ses dalgalarıyla çalışan utims, cilt altına ısı iletilmesini sağlamakta ve bu ısı cilt elastikiyetini arttırarak ciltte sıkılaşma sağlamaktadır. Utims 1 seans olarak uygulanmaktadır ve etkisi  2 yıla yakın sürmektedir. Seans süreleri yaklaşık 30-45dakika kadar sürmektedir.

Ultraformer 3 ile Ameliyatsız Yüz Germe

Yeni nesil HIFU (High Intensity Focused Ultrasound) yani yüksek yoğunluklu Fokus ultrason olan Ultraformer 3 cihazında, ses dalgaları ile cildin derin katmanları hedef alınarak tedavi edilir.

3-6 ay sonra ciltte gözle görülür sonuçlar alınıyor. Sarkan doku toparlanır, cilt sıklaşır, kırışıklıklar azalır. Ultraformer 3 cihazına özgü 2 mm başlık ile de göz altı kırışııkları, dudak üstü kırışıkları ve ciltte ton eşitsizliği de giderilebilir

S & M LİFTİNG ( SCARLET MAGELLAN LİFTİNG)

KİM KARDASHİAN’IN GÜZELLİK SIRRI MAGELLAN HÜCRESEL TEDAVİYİ ALTIN FREKANS SCARLET İLE BİRLEŞTİRDİK

ALTIN FREKANS SCARLET; Yerçekimine bağlı sarkmakalarınız yukarı doğru toparlanırken gözeneklerinizin sıklaşması sağlanır, kırışıklıklarınız azalır, cildiniz daha canlı daha sıkı daha sağlıklı bir görünüme kavuşur.

MAGELLAN HÜCRESEL TEDAVİ de Kendi kanımızdaki onarıcı hücreler ayrıştırılıp cilde yada saçımıza verilerek hem cilt hemde saç kalitemizi artırarak doğal bir iyileşme sağlar. Magellan Hücresel Tedavi Klasik PRP den 15 kat daha güçlü Amerikan FDA onaylı bir tedavidir.

Thermilift İle Yüz Gençleştirme

Dünyada ilk defa kullanılan ve ısı ölçme özelliğine sahip teknoloji olan thermilift, küt kanüllerle cilt altına ısı iletilen bir teknolojidir. Termal kamera ile uygulama esnasında ısı ölçme tekniği kullanılmakta ve cildin ihtiyacı olan ölçüde ısı ulaştırılmaktadır. Cilt altına iletilen ısı ile cildin sıkılaşması sağlanmakta ve lipoliz sonuçlarla ciltte kolajen sentezi meydana gelmektedir. Thermilift uygulama süresi işlem yapılacak bölgeye göre değişiklik göstermektedir.

İple Yüz Germe

PDO (polydioxanone) ipler kullanılarak, yüzde lift etkisi yaratan uygulamaya iple yüz germe denilmektedir. Bu iplikler, iğneler yardımıyla sarma ve kırışıklık olan bölgelere cilt altına yerleştirilmektedir. PDO iplikler uygulanan bölgede kan dolaşımını hızlandırmakta ve kolajen üretimini tetiklemektedir. Bu sayede cilt onarılmakta ve sıkılaşma meydana gelmektedir. Zaman içinde bu ipler yok olmakta ve bir iki ay içinde optimum sonuçlar alınmaktadır.

Vshape İle Yüz Gençleştirme

Ameliyatsız yüz germe, gençleşme uygulamalarının en başında gelen Vshape, 20 dakika süren seanslarla 4 seansta ciltte gençleşme sağlamaktadır. Cilt derinliklerinde bulunan kolajen lifler ısıtılmakta ve ciltte gerginleşme, sıkılaşma sağlanmaktadır. Vshape destek dokuların elastikiyetini arttırmak için cilt altında yapılanma sürecini tetiklemekte ve arttırmaktadır. Uygulama ile sıkılaşan cilt genç ve parlak görünüm kazanmaktadır.