Hızı ve gücü ile adından söz ettiren Apogee, +18mm’lik aparatı sayesinde 2 Hz’de 20 j/cm² güç ulaştırmaktadır. Büyük ölçüde melanin emilimi sağlamakta olup, 755 nm Alexandrite dalga boyunun da lazer epilasyonda istenmeyen tüyler için dalga boyu olduğunu da kanıtlamıştır. Aynı zamanda bu dalga boyu 0,5 ms’de pigmente lezyon tedavisinde başarı sağlamaktadır. Cihazda bulunan başlıklar farklı spot büyüklüğünde olup, her hastaya özel olarak ihtiyaç duyulan tedavi imkanı tanımaktadır.  Zimmer Cryo6 soğutma cihazı ile konforlu uygulama sağlanmaktadır ve gücü stabil kalarak uzun süreli performans göstermektedir. 

Cynosure Alexandrite Kullanım Alanları

  • Her cilt tipi için uygulanabilen etkin epilasyon
  • Epidermal Pigmente Lezyon Tedavisi
  • Leke Tedavisi
  • Çiller

Kimlere Uygulanabilir?

14 yaşından büyük olan ve cilt tipi I-IV arasında olan herkes lazer epilasyon yaptırabilmektedir. Epilasyon dışında leke ya da lezyonu bulunan herkeste tedavi amaçlı uygulanabilmektedir. 

Cynosure Alexandrite  Lazer Epilasyon Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

Tüm vücut bölgesine güvenle uygulanabilmektedir, ancak göz kapağı, göz çevresi ve göze yakın alanlara uygulama yapılmaması gerekmektedir. Bu bölgeler dışında vücutta bulunan koyu renk kıllar olan tüm bölgelere lazer epilasyon uygulanabilir. 

Lazer Epilasyon Kaç Seans Sürmektedir?

Her cilt tipi ve kıl yapısı farklı olduğundan seans sayıları kişiye göre değişiklik göstermektedir. Aynı zamanda uygulama yapılan bölge de seans sayısını belirlemektedir, ancak ortalama 4-6 seans yeterli gelmektedir. Seans araları ise yüz bölgesi için 4-6 hafta olup, diğer bölgeler için 8-10 hafta arasında değişmektedir.