Vücut yıllar geçtikçe ya da beslenme alışkanlığı sebebiyle formunu kaybederek farklılaşmaya başlamaktadır. Karın bölgesinde oluşan katlar, cilt derisinde incelmeye bağlı sarkık görüntü, selülitlerin artması, bacaklarda oluşan sarkmalar gibi deformasyonlar ortaya çıkmaktadır. Vücutta oluşan yaşlanma belirtileri ve ciltteki kolajen seviyesinin azalması sebebiyle ortaya çıkan bu etkiler, cerrahi işlemelere gerek kalmadan yeni teknolojiler sayesinde ortadan kaldırılarak, daha sıkı bir vücuda sahip olmayı sağlamaktadır.

Vücut Sıkılaştırıcı Teknolojik Cihazlar  

Thermage Body ile Daha Sıkı Bir Vücut

Thermage, yüzde meydana gelen elastikiyet kaybını tedavi eden yöntem olarak bilinmektedir. Ancak bunun yanı sıra etkili radyo frekans yöntemi olan thermage, tüm vücutta etkili ve başarılı tedaviler sunmaktadır. Vücut için tasarlanmış özel aplikatörü sayesinde karın, bacak, kollar ve iç bacak bölgelerinde sıkılaşma sağlayan bir uygulamadır. Cilt yüzeyinin zarar görmeden, kolajen ve elastin üretiminin artmasının sağlandığı bu uygulama ile ciltte sıkılaşma meydana gelmektedir. Tek bir seansta etkili sonuçlar alınmasını sağlayan thermage ile birkaç ay içinde kesin sonuçlar gözlenmektedir.

VelaShape3 ile Vücut Sıkılaştırma

Bölgesel incelme ve selülit tedavisinde etkili olan VelaShape 3, etkili bir vücut sıkılaştırma tedavisi de sağlamaktadır. Uygulamada radyo frekans ve kızılötesi enerjisi, mekanik masajla birleştirilerek ciltte incelme ve sıkılaşma meydana gelmesini sağlamaktadır. Vücut sıkılaşması için ideal bir tedavi yöntemidir. Uygulama yaklaşık 40 dakika sürmekte olup, haftada 1 seans uygulanmaktadır. Toplamda 6 seansta etkili ve başarılı sonuçlar elde edilmektedir. VelaShape 3, daha sıkı ve pürüzsüz bir cilde sahip olmanızı sağlamaktadır.

VShape ile Sıkılaşma

Radyofrekans ve ultrason enerjisinin birleştirilerek uygulandığı VShape, cilt elastikiyetinin artmasını ve bölgesel fazlalıklardan kurtulmayı sağlamaktadır. Cilt altına yapılan uygulama ile cilt altına iletilen ısıyla, kolajen üretiminin arttırması sağlanmaktadır. Kolajen üretiminin artmasıyla cilt sıkılaşarak elastikiyet kazanmaktadır, böylelikle vücut sıkılaşarak gençleşmektedir. Uygulama 3 hafta arayla toplamda 4-6 seans uygulanmakta ve bu sürede etkili sonuçlar alınmasını sağlamaktadır.

ThermiLift ile Vücut Sıkılaştırma

İlk estetik uygulamalar arasında olan ThermiLift, termal enerjinin kontrollü olarak cilt altına iletilmesini sağlamaktadır. Bu sayede yaşlanmanın olumsuz etkilerinin giderilmesi sağlanmakta ve cilt sıkılaşmaktadır. Cerrahi uygulama istemeyenler için en ideal yöntemler arasında olan ThermiLift, ciltte sıkılaşma ve gençleşme sağlamaktadır. Yüz, boyun, kalça, karın gibi bölgelere uygulanabilmekte ve mükemmel sonuçlar alınmasını sağlamaktadır. Uygulama 1 saat sürmekte olup, tek seansla etkili sonuçlar alınmaktadır.

Eximia 77 ile Cilt Sıkılaştırma

Eximia 77, cihazda bulunan modlarla kişiye özel olarak uygulanan bir yöntemdir. 4 farklı cihazın yaptığı etkileri tek bir cihazda toplayan Eximia77, size özel programla istenilen sonuçların alınmasını sağlamaktadır. Cildin ölü hücrelerden arındırılması, yağ dokulularının ciltten atılması, lenf akışının hızlanması, kan dolaşımının artması gibi tüm işlemleri tek bir cihazla sağlamakta ve böylelikle vücut sıkılaşma ve gençleştirme sağlamaktadır. 72 saat arayla toplamda 7 seans uygulama önerilmekte ve bu süre sonunda çok başarılı sonuçlar alınmaktadır.

AWT ile Vücut Sıkılaştırma

Akustik Dalga Terapisi (AWT), uygulama yapılacak bölgeye akustik ses dalgalarının gönderilmesiyle yağ dokularında incelme ve sıkılaşma meydana gelmesi sağlanmaktadır. Bu dalgalar basınç ve ısı enerjisi vererek ciltte sıkılaşma ve incelme olmasını sağlamaktadır. Genellikle 5-9 seans arasında uygulama yapılmakta ve kişiye ve bölgeye göre bu süreler değişiklik göstermektedir.