Yüzümüz yaşımızı ele veren önemli bölgedir! Yüzümüzdeki ifadeye kadar birçok farklılık yaşımızı ortaya çıkarmakta ve yorgun ya da nasıl göründüğümüzü belirlemektedir. Bu belirtilerden en önemlisi yanaklar, gizleyemediğimiz belirginlikle yaşımızı ortaya çıkarmaktadır. Yanaklarda meydana gelen, çökmeler ya da sarkmalar artık sizi mutsuz etmeyi başaramayacaktır. İster yapısal, ister yaşa bağlı olsun, sarkan yanakları cerrahi işlemlere gerek kalmadan dinç ve çekici hale getirmek artık çok kolay!  Hyaluronik Asit içeren dolgular  ile sizde hacimli yanaklara sahip olabilirsiniz…

Yanaklardaki Hacim Azalırsa Ne Yapılır?

Yanaklarda meydana gelen hacim kaybı, dolgu yöntemiyle geri kazandırılabilmektedir. Son yıllarda özellikle tercih edilen yanak dolgusu, genç, çekici dinamik görünmenizi sağlamaktadır. Etkili yöntem olan yanak dolgusu, her hasta için yeterli ölçüde uygulanmalı ve kişinin yüz hatlarına uygun orantıda hacim kazandırılmalıdır.

Yanak Dolgusu Nasıl Uygulanmaktadır?

Dolgu enjeksiyonu, estetik kaygılara hızlı çözümler getirmektedir. İnsanın doğal yapısında ulunan hyalüronik asit dediğimiz madde ile yapılan dolgu enjeksiyonu, cildin hacim kazanmasını sağlamaktadır. Kişinin yüzüne uygun ölçülerde uygulama yapılan yanak dolgusu, yaklaşık 10 dakika süren işlemle dolgun, çekici ve hacimli yanaklara sahip olmanızı sağlamaktadır.

Yanak Dolgusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Öncelikle güvenilir ve Dolgu deneyimi yüksek merkezlerin tercih edilmesi çok önemlidir. Uygulama yapılmadan önce iyi bir yüz analizi yapılması gerekmektedir. Kişiye özel, yüz hatlarına uygun ve gerektiği kadar dolgu maddesi verilmesi gerekmekte ve doğal bir görünüm amaçlanmalıdır. Uygulama sonrasında  nadiren yüzde hafif ödem ve kızarıklık görülebilmektedir. Kızarıklıklar birkaç saatte geçmekte ödem ise maksimum 2 gün sonra geçmektedir.