Vücuttaki bölgesel yağlanmaya karşı geliştirilmiş olan, son teknoloji ile üretilmiş FDA (Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi) onaylı CoolSculpting ile bölgesel yağlardan kurtulmak artık tek seansla mümkün! Zayıflamanıza rağmen, bölgesel yağlanma ile baş edemiyorsanız, lokal fazlalıkların hedef alındığı ve ortadan kaldırıldığı kanıtlanmış olan CoolSculpting ile daha çekici ve güzel bir fiziğe sahip olabilirsiniz. Bölgesel yağlanma çözümlerinde yeni versiyon olarak karşımıza çıkan CoolSculpting, kısalan uygulama süresiyle de hızlı sonuçları vermektedir.

Boston General Hospital Hastanesi’nden Dr. R Rox Anderson ve Dr. Dieter Manstein, düşük ısıya maruz kalan yağ hücrelerinde incelme olup olmayacağı konusunda araştırmalara başlayarak, bu sistemi geliştirmişlerdir. Yapılan incelemeler ve köklü çalışmalar sonrasında düşük ısının yağ hücrelerinin yok edilmesinde önemli ölçüde fayda sağladığı kanıtlanmış ve böylelikle CoolSculpting geliştirilmiştir. Başta Amerika ve Kanada olmak üzere birçok ülkede yaygın olarak kullanılmaya başlamıştır.

Coolsculpting Nasıl Uygulanır?

CoolSculpting ile yağ hücrelerinin dondurularak yok edilmesi sağlanmaktadır. Yağ kırma yöntemi dediğimiz bu uygulama ile yağ hücrelerinin ısısı, sıfır dereceye kadar düşürülmektedir. Isı kaybı görülen hücrelerde kristalize olarak vücuttan atılmaktadır.

Uygulama yapılacak, bölgesel fazlalık olan alanlar belirlendikten sonra, cilt üstüne koruyucu jel ped yerleştirilerek cildin etkilenmemesi sağlanır. Yağ fazlalılığı olan bölge vakumlanmakta ve yağ hücreleri soğutularak dondurulmaktadır, 4 ile -4 dereceye kadar sağlanan soğuma ile yağ hücrelerini donarak bir nevi ölmesi sağlanmaktadır. Günlük yaşantı etkilenmeden konforlu bir şekilde uygulama yapılmakta ve üç hafta içinde işlemin etkileri görülmektedir.

Coolsculpting Kullanım alanları Nelerdir?

 

  • Çene altı
  • Sırt
  • Bacak
  • Kol
  • Bel
  • Bacak
  • Basen
  • Göbek
  • Jinekomasti (erkeklerde meme büyümesi) tedavisi

Bölgesel fazlalığı olan vücudun her bölgesine güvenle uygulanabilmektedir. Herhangi bir krem ve ilaç ihtiyacı olmadan, lokal fazlalıkların bulunduğu her bölgeye tek seans uygulanarak incelme sağlanabilmektedir.

Uygulama tek bir seans yapılmakta yeni versiyonla birlikte uygulama işlemi 60 dakikadan 35 dakikaya inerek kısa sürede uygulanmaktadır. Uygulama sırasında ve sonrasında acı ve ağrı hissedilmemektedir. Uygulama yapıldıktan sonra bölgede hafif kızarıklık görülebilmekte birkaç gün içinde geçmektedir. Uygulamaya başlarken vakumlama sırasında hafif bir sızı hissedilebilir kısa sürede bu sızı hissi geçmektedir. Uygulama sonrasında ciltte bir iz kalmamaktadır, böylelikle konforlu ve güvenli bir yöntemdir.

Coolsculpting Uygulamanın Etkileri Ne Zaman Görülmektedir?

CoolSculpting ile bölgesel incelme 2 hafta sonra görülmeye başlamaktadır. Etkili sonuçlar 2 ve 3. Aylarda ciddi oranda farklılıkla kendini göstermektedir. Yağ hücrelerinin %20-%40 ı donarak yok edildiği için kalıcı bir işlem olup, cerrahi müdahaleye gerek kalmadan yağ hücrelerine müdahale edilerek incelme sağlanmaktadır.